پرسناژ  تماس با پرسناژ  وبلاگ لیزر پرسناژ  خبرنامه پرسناژ  نقشه سایت پرسناژ  English version
 
   

 

 
   

آرشیو وبلاگ ، مهر   ١٣٩٠


آرشیو وبلاگ

 

دسته بندی

 

 

 

 

 

  تفاوت لیزر با سایر نورها چیست؟   

 


نور یک موج الکترو مغناطیسی است. هر موج روشنایی و رنگ دارد و در زاویه ی معینی نوسان می کند که به آن قطبش می گویند. این امر در مورد لیزر هم صحت دارد. اما پرتوهای نور لیزر از هر منبع نوری دیگری موازی ترند. تمام قسمت های پرتو (تقریباً) در یک جهت خاص بوده و به این ترتیب پرتو خیلی کم منحرف یا خم می شود. با یک لیزر خوب می توان شیئ در فاصله یک کیلومتری را با نقطه ای به شعاع حدود 60 میلی متر روشن کرد.

از آن جا که نور لیزر کاملاً موازی است می تواند در ضخامت های خیلی کم هم متمرکز شود و در محل تمرکز نور انرژی به قدری زیاد می شود که شما می توانید با آن اشیا را بریده یا حک کنید. از این خاصیت می توان برای روشن کردن و دیدن جزییات خیلی ریز هم استفاده کرد. از همین خاصیت در وسایل جراحی و CD player ها استفاده می شود. در ضمن می توان نور لیزر را تک رنگ کرد. یعنی کاری کرد که فقط یک طول موج داشته باشد. نور سفید متشکل از تمام نورهای طیف است اما نورهای رنگی مثل دیود نوری قرمز شامل طیف پیوسته ای از طول موج های قرمز است.


از طرف دیگر گسیل های لیزری وقتی به انرژی تبدیل می شوند، معمولاً خیلی پر قدرت نیستند. یک نوع لیزر قوی که در لیزرهای نمایشی استفاده می شود، نورش بیشتر از یک چراغ برق خیابان نیست. تنها تفاوت آن ها با نور معمولی درمیزان موازی بودن پرتو های دو منبع است.


بالای صفحه ارسال شده توسط : پژوهشگر سایت - ٦  مهر , ١٣٩٠
 
   
 
 


  لیزر چیست و اثرات درمانی آن چگونه است؟ 


لیزر TA نوعی لیزر کم توان است که اثرات درمانی خود را از طریق سه مکانیسم زیر اعمال می کند:


1-تابش اشعه لیزر به عمق بافت که باعث بهبود میکروسیرکولاسیون شریانی-وریدی ولنفاتیک در بافت تحت درمان می گردد.


2-ایجاد همزمان ماساز مکشی که بطور ریتمیک ماسازرا در جهات مختلف انجام می دهد و قوام کلاژنیک والاستیک بافت را وادار به واکنش وفعالیت کرده و درناز لنفاوی را نیز تحریک می کند.


3-ایجاد کولینگ بطور همزمان که در کاهش ورفع ادم بافتی نقش بسزایی را ایفا می کند.


موارد کاربرد لیزر TA:


این نوع لیزر اثرات درمانی قابل توجهی در بسیاری موارد از جمله موارد زیر دارد:


-درمان سلولیت وکاهش سایز نواحی رانها -باسن و سایر مناطق بدن.
-درمانهای مربوط به جوانسازی پوست صورت.
-درمان اصلی و کمکی جهت کاهش سایز بدن(شکم-پهلوها-ران-باسن-بازوها-تنه)
-افزایش الاستیسیته پوست وکمک در رفع افتادگی پوست وتحریک کلاژن سازی در پوست شل شده.
-درمان تجمع چربیهای موضعی.
-برطرف نمودن احتباس مایهات وادم در بافتها از طریق رفع استاز لنفاتیک.
-برداشت و دفع سموم ومواد دفعی وزائد سلولها در بافتهای مبتلا به سلولیت.
-درمان نمای پوست پرتقالی orange peel در نواحی مبتلا به سلولیت.
-بازگرداندن تون-نرمی-استحکام وظاهر طبیعی و زیبا به پوست.
-درمان خستگی و سنگینی پاها.

بالای صفحه ارسال شده توسط : پژوهشگر سایت - ٦  مهر , ١٣٩٠
 
   
 
 

 

   کاربرد لیزر در رفع بوی بد دندان  


بوی بد دهان مشکل بسیار شایعی است که تاثیر نامطلوبی در روابط بین افراد می گذارد. تحقیقات نشان داده اند در 85% موارد بوی بد دهان ناشی از عوامل موضعی است که به محیط دهان ودندانها مربوط می باشند. بهداشت ضعیف دهان وعفونت مزمن لثه به خصوص اگر همواره خونریزی از لثه ها باشد بوی زننده ای را ایجاد می کند. برخی از افراد بدون توجه به علت اصلی بروز این مشکل به طور مرتب از آدامس ها یا دهانشویه ها استفاده می کنند. علت التهاب لثه در بیشتر موارد پلاک میکروبی است .هرچند که مهمترین درمان برای رفع التهاب لثه برطرف کردن جرم وپلاک میکروبی دور دندان می باشد برای قطعی شدن پروسه درمان حذف باکتریها ضروری است .


در موارد پیشرفته بیماری درمان این عارضه تنها با جراحی های نسبتا وسیع لثه مقدور استکه عوارض پس از جراحی های معمول بخصوص درد ناشی از آن موجب شکایت بیمار می گردد. حال آنکه امروزه با بکارگیری لیزر در درمان این مشکل درد و خونریزی و حتی بی حسی در حین عمل مرتفع می گردد.


لیزر با خاصیت استریل کنندگی قوی این امر را به خوبی انجام می دهد و به درمان قطعی بوی بد دهان کمک شایانی می کند.

بالای صفحه ارسال شده توسط : پژوهشگر سایت - ٦  مهر , ١٣٩٠
 
   
 
 

 

    کاربرد لیزر در رفع حساسیت دندان  


در برخی از افراد به دلیل سایش های ایجاد شده در دندانها به دلیل افزایش سن یا عادات دهانی درد و حساسیت به گرما وسرما در دندان ها ایجاد می شود.


متاسفانه گاهی بیماران به دلیل عدم تشخیص صحیح برای رهایی از درد دندان به درمان های بی دلیل ریشه و حتی جراحی های وسیع لثه تن می دهند.


یکی از کاربردهای منحصر بفرد لیزر در این زمینه می باشد و اخیرا لیزر را تنها راه برای رفع حساسیت دندانی دردراز مدت توصیه می کنند. لیزر با انسداد اعصاب دندانی بدون کوچکترین آسیب رسانی به دندان و ریشه اطراف آن حساسیت دندانی را برطرف می سازد.

بالای صفحه ارسال شده توسط : پژوهشگر سایت - ٦  مهر , ١٣٩٠
 
   
 
 

 

کاربرد لیزر در درمان های ریشه


درمان ریشه موفقیت آمیز به حذف میکرب های داخل کانالهای دندان بستگی دارد. مطالعات نشان داده اند که به روشهای متداول موجود، حذف کامل آنها امکان پذیر نمی باشد واین مسئله مهمترین عامل ایجاد درد والتهاب مجدد وگاهی کیست های انتهای ریشه حتی پس از درمانهای استاندارد می باشد.

لیزرهای شناخته شده در دندانپزشکی توانایی استریل کردن کانالهای دندان را به طور کامل دارا هستند که امکان موفقیت درمانهای ریشه را به حداکثر می رسانندو در بسیاری از موارد نیاز به پروسه جراحی را حذف می کنند.

بالای صفحه ارسال شده توسط : پژوهشگر سایت - ٦  مهر , ١٣٩٠
 
   
 
 

 

 کاربرد لیزر در جراحی

 


لیزر درجراحی بافت نرم نظیر جراحی لثه ، افزایش طول تاج یا جراحی های حذفی داخل دهانی نظیر افزایش حجمهای لثه مانند چاقوی جراحی عمل می کند ولی نسبت به چاقو دارای مزایای قابل توجهی است :


اول آنکه در مسیر برش انعقادی ایجاد می کند که دید و در نتیجه دقت جراح را نسبت به ناحیه مورد جراحی بیشتر می سازد. این مساله همچنین برای عده ای که مشکلات انعقادی دارند یک مزیت مهم محسوب می شود.


دوم اینکه التهاب ناشی از جراحی با لیزر بسیار کمتر از روش های معمول است و در نهایت بیمار ناراحتی های متعاقب اعمال جراحی مانند درد،تورم و خونریزی بسیار کمتری را تجربه خواهد کرد.به علاوه بدلیل خاصیت استریل کنندگی لیزر احتمال بروز عفونت پس از عمل تقریبا منتفی بوده به نحوی که در بیشتر موارد بیمار به مصرف آنتی بیوتیک و مسکن نیز نیازی ندارد .


در بیمارانی که به دلیل بیماریهای سیستمیک نظیر فشار خون یا دیابت استفاده از درمانهای معمول دندانپزشکی مشکل می باشد لیزر بهترین روش انتخابی می باشد.

بالای صفحه ارسال شده توسط : پژوهشگر سایت - ٦  مهر , ١٣٩٠
 
   
 
 

 
: *نام و نام خانوادگی
: *شماره تماس
: *ایمیل
تغییر تصویر        : کد امنیتی
تماس سریع و مشاوره

جهت درخواست تماس سریع و یا مشاوره با کارشناسان ما از اینجا اقدام نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس حاصل شود.


laser دسترسی سریع

اطلاعات قرارگرفته در سايت تا چه اندازه نياز شما را برآورده كرده است؟
عالي
خوب
متوسط
كم