لطفا منتظر بمانید

تجربه و دستگاه لیزر

تاریخ ثبت :1396/01/14
ناشر : شرکت بین المللی پرسناژ
تجربه و دستگاه لیزر تجربه یکی از موفق ترین افراد دنیای آی تی با دستگاه لیزر
جارد تاربل برنامه نویس فلش و یکی از بنیانگذاران سایت Etsy است که به فروش وسائل دست ساز اختصاص یافته است. او برای اولین بار زمانی به برنامه نویسی علاقه مند شد که کارهای پدرش را به هنگام نوشتن یک بازی ساده مشاهده کرد. بعد از ۲۰ سال این فرد یکی از برنامه نویسان ماهر در دنیای وب محسوب می شود. زمانی که سخت افزارهای کامپیوتری پیچیده تر شد بر روی گرافیک کامپیوتری تمرکز کرد.
با وجود نمایشگرهایی با رزولوشون بالا، نرخ فریم سریع و وجود رنگ های متفاوت این کار ساده تر می شود. بعد از این اتفاقات، جارد تصمیم گرفت یک کد ریاضیاتی برای ایجاد تصاویر بر روی صفحه نمایش بنویسد. او در این باره می گوید: این یک فرایند هیجان انگیز و جذاب است که ببینید چیزی را با استفاده از دستورالعمل های نوشته شده در رایانه ایجاد کرده اید. علاقه من به الگوها و تکرار در برنامه های رایانه ای به خوبی نشان داده می شود. در حال حاضر، برنامه های رایانه ای را برای ایجاد تصاویر گرافیکی می نویسم. با وجود اهداف الگوریتمی که در ذهن دارم تلاش می کنم کار را با استفاده از ایجاد معنایی هر برنامه به پیش ببرم.  این تصاویر گرافیکی با استفاده از کدهای ریاضیاتی ایجاد شده است که به رایانه نحوه نمایش آنها را بیان می کند.
چالش های موجود:
یافتن روشی برای ایجاد الگوریتم های دائمی که یک هنرمند بتواند با استفاده از آن مواردی را خلق کند بسیار دشوار است. جارد در این باره می گوید: برای من لیزرها روشی را ایجاد کرده است که با استفاده از آن می توان هر الگوریتم های تولید شده در رایانه را دائمی کرد.
راه حل:
جارد می گوید: من برای اولین بار لیزرهای Epilog را در سن فرانسیسکو و در سال ۲۰۰۷ از نزدیک دیدم. دقت و همه کاره بودن این دستگاه مرا شگفت زده کرد. بعد از دیدن این دستگاه لیزر  متوجه شدم که باید کار خود با لیزر را آغاز کنم. بعد از یک ماه تحقیق بالاخره توانستم در مورد خرید دستگاه لیزری مورد نظر خود تصمیم بگیرم. در آن زمان، قصد داشتم سرمایه زیادی بر روی این دستگاه ها صرف کنم بنابراین مطمئن بودم تصمیم درستی برای خرید گرفته ام. د در نهایت تصمیم گرفتم یک ماشین لیزر خریداری کنم. لیزر ۴۵ واتی قدرتمندی را انتخاب کردم زیرا می خواستم مطمئن شوم که برش های ایجاد شده بر روی چوب به خوبی ایجاد می شود.
دستگاه برش لیزری
جارد در چهار ماه اول از دستگاه لیزر خریداری شده برای تست و بررسی مواد مختلف استفاده کرد. او در این باره می گوید: من باید تعیین می کردم که مواد مختلف چه واکنشی در زیر لیزر دارند و بهترین تنظیمات برای  دستگاه برش و حکاکی لیزری  چیست. قبل از اینکه وارد کار جدی با لیزرها می شدم باید درک صحیحی از نحوه عملکرد آن پیدا می کردم.
حالا جارد از لیزر برای برش لیرزی  انواع مختلفی از طرح ها بر روی مواد متفاوت استفاده می کند. او می گوید: محبوب ترین موادی که می توان با لیزر برش داد کاغذ و mat board است.
نتایج :
جزییات دقیق و زیبایی با استفاده از این دستگاه های برش لیزری  قابل ایجاد است. جارد در این باره می گوید: من تنها عضوی از جامعه در حال رشدی هستم که از حوزه تولید دیجیتال استفاده می کنند.