لطفا منتظر بمانید

برش لیزری ماکت به چه نحوی انجام می شود؟

تاریخ ثبت :1397/09/15
ناشر : شرکت بین المللی پرسناژ
برش لیزری ماکت به چه نحوی انجام می شود؟

تهیه ماکت به وسیله برش لیزری

برش لیزرتکنولوژی است که از اشعه لیزر برای برش متریال های مختلف استفاده می‌شود. برش لیزر بوسیله  تابش اشعه لیزر بر روی اجسام انجام می‌شود. امروزه، ساخت ماکت و ماکت سازی با استفاده از برش لیزری از جدید ترین روش ها می باشد. برش لیزری ، مدرنترین ابزار جهت برش و ساخت ماکت است. برش لیزری غیرفلزات توسط دستگاه لیزر CO2  و بر روی متربال های مختلف نظیر انواع مقوا و کاغذ ، فیبر، ام دی اف، چوب بالسا، کارتن، مولتی استایل، آکریلیک آیینه ای، فوم برد، چوب، لمینت، کرین، نئوپان، استات،اچ دی اف، ای بی اس، کارتن پلاست ،پارچه، چرم، تخته چندلا، پلی اتیلن، لاستیک، سیلیکون و ... قابل حکاکی و برش می باشد.
برش لبه های صاف و بدون زایده در ماکت سازی معماری بسیار با اهمیت می باشد. لبه های صاف و بدون رنجه باعث بالارفتن کیفیت اجرای ماکت شما می شود که ابزار برش خوب نقش بسزایی در آن دارد . برش لیزری ، ماکت خوب را از ماکت عالی متمایز می کند.
ابتدا نقشه پلان مورد نظر را در کامپیوتر و در نرم افزار اتوکد  اجرا نمایید. نماها و پلان های طرح را کدگذاری کرده تا از سردرگمی هنگام اسمبل و چسباندن قطعات جلوگیری شود. فایل های طراحی شده در نرم افزار کرل دارو مناسب برش لیزری می باشند،  همچنین فایلهای اتوکد نیز جهت برش لیزری ماکت نیز قابل قبول است. cdr,  dwg  , plt , dxf     از پسوندهای قابل قبول جهت دستگاه برش و حکاکی لیزری می باشد
با توجه به سایز متریال ، فایل خود را شیت بندی نمایید تا از متریال خود نهایت استفاده را ببرید. در صورتیکه در این خصوص تجربه ای ندارید، از مشاوره همکاران متخصص شرکت پرسناژ در خصوص لیزر بهره مند شوید. توصیه می شود، قسمتهای حک و برش فایل را با دو رنگ متفاوت  و در لایه های مختلف مشخص نمایید. بهتر است از رنگ قرمز برای برش لیزری و از رنگ آبی برای حک لیزری استفاده نمایید. در صورت استفاده از متریال های مختلف ، هر  طرح را یک را در کادرهای جداگانه چیدمان نمایید و جهت جلوگیری از اشتباه ، مشخصات متریال را زیر آن ذکر کنید.
با تکنولوژی لیزر ، شما  می توانید بهترین نقوش هندسی  را با حداکثر دقت، با بالاترین کیفیت و جزییات در صنعت ماکت سازی تولید کنید. 

خدمات برش و حک لیزری ماکت:

-برش لیزری انواع کاغذ، مقوا گرم پایین، مقوا گرم بالا ، ماکت، ام دی اف جهت ماکت سازی.
-برش قطعات ماکت با متریال متنوع.
-برش لیزری قطعات ماکت جهت دانشجویان محترم.
-برش لیزری ماکت های تبلیغاتی جهت شرکت های تبلیغاتی