لطفا منتظر بمانید

برای تعمیر دستگاه لیزر حکاکی چه روشی بهتر است؟

تاریخ ثبت :1397/09/19
ناشر : شرکت بین المللی پرسناژ
برای تعمیر دستگاه لیزر حکاکی چه روشی بهتر است؟

تعمیرات دستگاه لیزر

دستگاه لیزر حکاکی لیزری و برش لیزری اساسا یک دستگاه است. دستگاه های لیزر CO2، می توانند برش و حکاکی لیزری را همزمان انجام دهد. این دستگاه ها بر اساس عملکرد اصلی شان، لیزر برش یا لیزر حکاکی نامگذاری می شوند. اگر دستگاه لیزر برای برش استفاده شود، معمولا به عنوان دستگاه برش لیزری نامیده می شود و اگر حک لیزری عملکرد دستگاه لیزر باشد به عنوان دستگاه حک لیزری شناخته می شود.

حکاکی لیزری چگونه کار می کند؟

دستگاه لیزر در طول فرایند حکاکی لیزری، شکل، گرافیک و یا تصویر (به عنوان مثال JPG یا PNG) را در طیف گسترده ای از مواد پردازش می کند. لیزر به صورت افقی و بصورت خطی حرکت می کند، و مواد را بصورت نقطه به نقطه و خط به خط حذف می کند و حکاکی لیزری انجام می شود. در میان روش های دیگر،  سطوح یا اشکال می توانند با استفاده از این روش حکاکی لیزری شوند که شامل عکس، تصویر، آرم و ... می باشد.
ماشین آلات حکاکی لیزری در صنایع مختلف جهت علامت گذاری، برش یا حکاکی روی طیف گسترده ای از مواد (پلاستیک، چوب، فلز، چرم، شیشه ...) قابل استفاده است. دستگاه حکاکی لیزری در سایزها و  قدرت های مختلف موجود می باشد.

لیزر برش چگونه کار می کند؟

برش لیزری یک فرایند جداسازی است.در طول این فرایند، برش توسط پرتو لیزر انجام می شود، برش لیزر همانند حکاکی لیزری، می توان از انواع مختلف مواد استفاده کرد.
قبل از خرید دستگاه حکاکی و برش لیزری CO2  نیاز است تا اطلاعاتی در خصوص این دستگاه داشته باشید. پشتیبانی و خدمات فروش از مهمترین موارد در خصوص تعمیر و نگهداری دستگاه های صنعتی لیزر حکاکی و برش می باشد. کارشناسان مجرب با بهره گیری از تجربه و دانش روز ، آماده عیب یابی، سرویس و تعمیر دستگاه¬های لیزر صنعتی حکاکی، برش می¬باشد.

معایب احتمالی دستگاه های لیزر

1- مشکل در نصب نرم افزار دستگاه لیزر
2- عدم وجود پرتو لیزر
3- قطع و وصل شدن لیزر
4- عدم وجود پرتو لیزر
5- استپ کردن مادر برد
6- عدم تنظیم و تطبیق قدرت دستگاه
7- عدم شناخت USB توسط دستگاه لیزر
8- غیر فعال شدن صفحه کلید
9- روشن نشدن پنل دستگاه لیزر
10- عدم پمپاژ آب چیلر
11- عدم حرکت محورها
12- روشن نشدن یا جرقه زدن های ولتاژ
13- غیر فعال شدن کنترل پنل
14- روشن نشدن پاور yag
15- عدم وجود لیزر
پیشنهاد می شود قبل از هرگونه اقدام به تعمیر دستگاه برش لیزری و یا تعمیر دستگاه حکاکی لیزری با کارشناسان خبره و مهندسین متخصص در خصوص تعمیر مشورت نموده و در خصوص تعمیر قطعات معیوب اطلاعات کسب نمایید. مهندسین مجرب با بهره‌گیری تخصص و استفاده از قطعات اصل و  اورجینال، دستگاه لیزر را در اسرع وقت و با نازلترین قیمت تعمیر نموده و عملکرد صحیح آن را تضمین می‌نماید.