لطفا منتظر بمانید

کاربرد حکاکی و برش لیزر در تابلوسازی

تاریخ ثبت :1395/12/25
ناشر : شرکت بین المللی پرسناژ
کاربرد حکاکی و برش لیزر در تابلوسازی تابلوسازی یکی از حرفه هایی است که دستگاه لیزر در آن بسیار به کار می آید. تابلو هایی که اصطلاحا لیزری نامیده می شوند و با استفاده از قطعات پلکسی گلاس ساخته می شوند کابر زیادی در اماکن اداری و نمایشگاهی دارند. برش و حکاکی لیزری این قطعات نیازمند استفاده از دستگاه های برش و حکاکی لیزری است.
امکان حکاکی لیزری بر روی تابلوهای غیر فلزی مانند چوب، قطعات پلکسی گلاس و.. با دستگاه های لیزری وجود دارد که کاربرد زیادی در اماکن اداری، نمایشگاهی، تابلوی اعلانات جهت اطلاع رسانی طبقات و عنوان ها (مانند : مدیریت ، قسمت فروش ، واحد بازاریابی و…) پیدا کرده است. با این دستگاه ها می توان ظرافت و دقت بالایی را در حکاکی بر روی انواع تابلو های غیر فلزی ارائه نمود.
ساخت حروف مورد استفاده در تابلوها با قطعات پلکسی و پلاستیک، در روش سنتی نیازمند صرف وقت زیاد برای برش هریک از حروف است. با دستگاه های لیزر دیگر نیازی به کشیدن طرح برش روی ورق و برش دستی نیست و کار با سهولت و سرعت از طریق لیزر انجام می شود. علاوه بر این دستگاه های لیزر به جای کاتر پلاتر نیز عمل می کنند و با وجود آن ها نیازی به خرید کاتر پلاتر نیست.
موارد قابل استفاده از لیزر در تابلوسازی:
– ساخت تابلوهای لیزری (حکاکی نوشته یا آرم بر روی تابلو، حکاکی طرح های هنری بر روی تابلو)
– برش حروف برای استفاده در تابلوی فروشگاه ها و مراکز تجاری.
– ساخت سایر انواع تابلوها برای مصارف مختلف
– ساخت مهر (مهرسازی) با دستگاه لیزر.