لطفا منتظر بمانید

معایب و مزایای برش لیزری در صنعت کفاشی

تاریخ ثبت :1397/11/02
ناشر : شرکت بین المللی پرسناژ
معایب و مزایای برش لیزری در صنعت کفاشی

زیبایی، دوام و انعطاف پذیری بالای چرم باعث کاربرد آن در صنایع مختلف شده است. چرم در صنایعی نظیر مد، دکوراسیون داخلی، مبلمان سازی و ... بسیار کاربردی است. چرم طبیعی و چرم مصنوعی به راحتی با لیزر قابل برش و حکاکی  لیزری است. از آن جا که چرم قابلیت بالایی در جذب طول موج لیزر دارد، استفاده از این تکنولوژی برای انواع چرم امکان پذیر می باشد. قسمتی که نور لیزر به آن می تابد یا آب می شود یا می سوزد  و توسط اشعه لیزر قوی برش خورده می شود.

دقت بالا و کارایی بسیار زیاد دستگاه لیزر برای برش و حکاکی متریال های چرمی مورد استفاده قرار می گیرد. سهولت کار، سرعت، کیفیت و تمیزی در برش از مزایای دیگر استفاده از دستگاه برش لیزر مخصوص چرم می باشد. اگر چه برش لیزری مزایای بسیاری دارد ، اما تا ضخامت و اندازه ای مشخص قابل انجام لیزر کاری می باشند.

برش لیزری در صنعت کفاشی

مزایای برش و حکاکی لیزری چرم

با استفاده از دستگاه لیزرCO2، حکاکی و برش لیزری روی چرم امکان پذیر می باشد. محصول نهایی، سطحی صاف و بدون نیاز به عملیات پرداخت نهایی می باشد. از مزایای برش لیزر چرم، می توان به لبه های تمیز و بدون رنجه اشاره کرد. آسیب نرسیدن به چرم در صنعت کفاشی بسیار حایز اهمیت است و نقش بسزایی در تولید کیف و کفش دارد. برش های دقیق و منظم بر روی چرم از مزایای استفاده از دستگاه برش لیزر می باشد.
سرعت بالای دستگاه لیزر، باعث صرفه جویی در زمان و در نتیجه، صرفه جویی در هزینه تولید می شود.
عدم نیاز به قالب های از پیش ساخته شده و انعطاف لیزر در اجرای طرح های مختلف از قابلیت های لیزر می باشد. امروزه با استفاده از دستگاه لیزر ایجاد طرح های ظریف و پیچیده، با دقت فراوان برای تولید محصولات چرمی از جمله کفش های زنانه و مردانه، کیف های چرمی و پارچه ای  به سهولت انجام می شود.
 عدم تغییر رنگ چرم و تولید محصولات چرمی با کیفیت بالا در طول فرایند برش و حک لیزری از مهم ترین مزیت های استفاده از لیزر است.

انواع پارچه و چرم 

چرم طبیعی، چرم با سطح زبر، چرم نبوک، چرم های شیاردار، چرم آهو، چرم گوزن، چرم مصنوعی ، پارچه های مشابه جیر

مزایای تکنولوژی لیزر چرم