آخرین مطالب
برچسب ها

کاربرد دستگاه لیزر برش در برش طلا

1397/08/12 | تعداد نظرات :0
کاربرد دستگاه لیزر برش در برش طلا


دستگاه لیزر دستگاهی است که برای برش لیزری فلزات بخصوص طلا کاربرد دارد. با استفاده از دستگاه لیزر طرح‌های کلاسیک و مدرن قابل اجرا است. طراحان طلا و جواهر می توانند براحتی طرح های ظریف و اشکال پیچیده را جهت برش لیزری طلا خلق نمایند. حک انواع نقوش و نوشته بر روی طلا و جواهر توسط دستگاه حک لیزری انجام می شود. در برش لیزری طلا محدودیت طرح وجود  ندارد و  می‌توان طرح های مد نظر را ابتدا در کامپیوتر و بصورت دو بعدی طراحی کرد و سپس طرح مورد نظر را بر روی طلا اجرا کرد.  لیزر در تولید انواع زیورآلات حلقه، گردنبند، دستبند و ... کاربرد دارد. 

حکاکی تصاویر و چهره روی طلا دایمی و ماندگار است . به طوری که شخصی سازی طلا و جواهر، حک انواع نقوش و نوشته بر روی این مواد کاری راحت و بدون نقص خواهد بود. حک عمیق و سطحی تصاویر بر روی طلا هیچ‌گاه پاک نشده و آسیبی به بافت طلا نمی رساند. دستگاه لیزر فایبر مخصوص فلزات، جهت حکاکی و برش لیزری طلا و نقره کاربرد دارد.

دستگاه لیزر دقت بسیار زیاد و انعطاف پذیری بالایی دارد. لبه‌های برش خورده طلا، صاف و یکنواخت و بدون رنجه خواهد بود. با استفاده از این تکنولوژی، طرح‌ها را می‌توان در کوتاه ترین زمان و با تعداد زیاد تولید نمود. این موارد باعث کاهش هزینه تولید می شود.

از دیگر کاربردهای دستگاه های لیزر میتوان به دستگاه برش لیزری فلزات، دستگاه برش لیزری غیرفلزات، دستگاه حکاکی لیزری فلزات، دستگاه حکاکی لیزری غیرفلزات و جوش لیزری نام برد که از آنها میتوان در صنایع مختلف و خدمات لیزر استفاده نمود.

            
دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه