آخرین مطالب
برچسب ها

مزایای برش لیزری پلاک در صنعت

1397/11/23 | تعداد نظرات :0
مزایای برش لیزری پلاک در صنعت

برش لیزری فناوری برش مواد مختلف به وسیله اشعه لیزر است که در صنایع تولیدی مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه استفاده از دستگاه برش لیزری در صنعت بسیار کاربردی شده است. برش لیزری فرآیندی است که در بسیاری از صنایع کاربرد دارد و به صنعت گران این امکان را می دهد که هزینه های تولید را کاهش دهند. تکنولوژی برش لیزری قادر است تا بدون استفاده از ابزار، دقت عالی و با سرعت بالا شکل های ساده و پیچیده را برش بزند.

این تکنولوژی توانایی برش انواع متریال فلزی و غیرفلزی با ضخامت های مختلف را دارد. برش لیزری قطعات و محصولات بسیار ظریف، دقیق و زیبا می باشند. همچنین لیزر با سرعت و دقت بالا مواد را برش می زند، توانایی و قابلیت لیزر در انجام برش های سریع و با دقت از جمله مزایای دستگاه لیزر می باشد. از مزایای برش لیزری پلاک می توان به کیفیت لبه برش بهتر از روش های برش سنتی اشاره کرد، همچنین حکاکی لیزری فلزات مانند پلاک ماندگار است و عوامل محیطی نظیر نور خورشید، برف و باران در مقاومت حک لیزری تاثیری ندارد. به عبارت دیگر  دقت بسیار بالا در حکاکی با لیزر، قدرت زیاد حکاکی و برش لیزری، امکان حکاکی تصاویر و نوشته ها با لیزر،شفافیت و وضوح تصاویر و نوشته ها، پایداری تصاویر و نوشته های حکاکی شده نسبت به گذشت زمان، امکان حکاکی لیزری در عمق های مختلف سرعت بسیار بالای حکاکی لیزری  از مزایای دستگاه های لیزر در تولید پلاک در صنایع مختلف می باشد.

تولیدکنندگان در صنایع مختلف از مصرف کنندگان پلاک می باشند. کاربرد پلاک ها جهت شناساندن مارک و معرفی برند و نشان تجاری سازنده محصول، معرفی مشخصات دستگاه ها، درج اطلاعات مشخصات کالای تولیدی و تابلو های راهنما و علائم هشدار جهت نصب در اماکن مختلف، تابلو های راهنما در مجتمع های تجاری، اداری و مسکونی، مسیر یابی در پارکینگ ها، ساخت پلاک های اعداد و شماره جهت شماره گزاری کوچه ها و خیابان ها و پلاک منازل، مشخصات آسانسور، کابین آسانسور و پلاک های هشدار دهنده آسانسور ، درج بارکد روی پلاک و مارک،پلاک های شماره سریال، پلاک های تزیینی و انواع لوح تقدیر و یادبود، پلاک سررسید و تقویم، مارک پوشاک و کیف و کفش، پلاک صنایع پزشکی، پلاک ماشین آلات صنعتی و ... می باشد. 

استفاده از مارک و پلاک های فلزی بهترین انتخاب است زیرا پلاک های فلزی دارای دوام و ماندگاری بسیار بالا می باشند. امروزه و با استفاده از دستگاه برش و حکاکی لیزری،  فلزاتی از جنس استیل مات ، براق و خش دار ، نقره ای و طلایی ، آلومینیوم نقره ای و طلایی و برنج در ضخامت و ابعاد مختلف جهت تولید پلاک کاربرد بسیاری دارد. 

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه