آخرین مطالب
برچسب ها

حک لیزری پلاستیک

1398/01/19 | تعداد نظرات :0
حک لیزری پلاستیک

پلاستیک چیست؟

پلاستیک دسته‌ ای از مواد مصنوعی یا نیمه مصنوعی است که از پردازش بسپارش یا پلیمریزاسیون بدست می‌آیند. پلاستیک بصورت طبیعی، در طبیعت یافت نمی‌شود و جزء مواد مصنوعی است. از آنجا که از ویژگیهای پلاستیک‌ها شکل پذیری خوب آنهاست، پلاستیک‌ها را می‌توان تحت فرایندهای حرارتی و مکانیکی به شکل‌های مختلف و گوناگون درآورد. جالب است بدانید که پلاستیک محصولی است که مانند دیگر اجزا نظیر چوب و چرم در همه شاخه ها مورد استفاده قرار می گیرند و انواع مختلفی دارند. در حال حاضر بیش از 10.000 نوع مختلف پلاستیک در جهان وجود دارد. مواد اولیه برای تولید پلاستیک، نفت و گاز است. پلاستیک محصولی است که در صنایع مختلف استفاده می شود و انواع مختلفی پلاستیک سخت، پلاستیک نرم، پلاستیکی شفاف، پلاستیک مات دارد.

امروزه حکاکی و مارکینگ لیزری طرح، نقش، متن و یا عکس مورد دلخواه توسط اشعه پرتوان لیزر بر روی پلاستیک‌ انجام می شود. نور اشعه لیزر، بر سطح جسم مورد نظر می تابد و طرحی که توسط کامپیوتر به دستگاه داده شده را می سوزاند که این امر سبب حک نقش و طرح بر روی محصول می شود. سرعت حکاکی لیزری غیرفلزات بسیار بالا بوده  و از کیفیت و دقت بسیار بالایی برخوردار است. از حکاکی لیزری در زمینه های گوناگونی همچون تبلیغات، تولید و خدمات استفاده می شود. با استفاده از تکنولوژی لیزر، حک تکنولوژی متن، طرح و لوگو بر روی اجسام پلاستیکی حک و طرح ها را ماندگار نمایید .

دستگاه های حکاکی لیزری پلاستیک و  PVC از پر فروش ترین مدل های دستگاه لیزری است که در صنایع مختلفی نظیر تولید لوازم بهداشتی ساختمانی، ساخت هدایای تبلیغاتی، حکاکی فلش، حکاکی قطعات پلاستیکی خودرو، قطعات الکتریکی (محافظ موبایل، تبلت، لپ تاب، موبایل، کیبورد)، حکاکی بر روی دوربین، حکاکی DVD writer، حکاکی قطعات کامپیوتری (کی برد، موس،فلش مموری)،  قطعه سازی جهت مارک زنی و بارکدزنی و ... کاربرد فراوان دارند. حکاکی لیزری پلاستیک ها و پی وی سی ها ماندگار و با کیفیت عالی می باشد. پیشرفت در صنعت پلاستیک، به دلیل مزایای بسیار، فن آوری های جدید و دخالت پارامترهای اقتصادی در جایگزینی موادی مانند فلز، شیشه، چوب، سرامیک و غیره، مهمتر از سایر صنایع است.

مارک لیزری پلاستیک، انتخابی عالی برای علامت گذاری قطعات پلاستیکی با بارکد، شماره سریال و آرم ها است. نرم افزارهای مبتنی بر ویندوز مانند AutCAD، Adobe و CorelDRAWبرای حک و برش لیزر استفاده می شود. لیزر  CO2وfiber  برای مارک پلاستیک کاربرد دارد. با افزودن دستگاه لیزر برش و حکاکی فایبر به کسب و کارتان، هزینه های تولید را کاهش دهید. مارک لیزری با سرعت بالا، هزینه تولیدکم ، دقیق و سازگار با محیط زیست جایگزینی برای روش های سنتی است. 

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه