آخرین مطالب
برچسب ها

برش لیزری کاغذ و مقوا چیست و چه کاربردی دارد

1398/02/15 | تعداد نظرات :0
برش لیزری کاغذ و مقوا چیست و چه کاربردی دارد

برش لیزری کاغذ و مقوا

برش لیزری فناوری است که برای برش و حکاکی کاغذ و مقوا بسیار در زمینه صنعت کاربرد دارد. در روش های سنتی برش کاغذ و مقوا توسط قیچی، تیغ یا قالب های فلزی انجام می شد. سرعت اجرا در روش های سنتی پایین است و برش ها ظریف نمی باشد. استفاده از قالب بسیار زمان بر است و ساخت قالب شامل هزینه است که برای برش تعداد کم مقرون به صرفه است. مقوا و کاغذ برای ساخت ماکت، کارت، جعبه بسیار کاربرد دارد به همین منظور جهت برش تمیز و دقیق این مواد لیزر بهترین گزینه است.

برش انواع کاغذ و مقوا با ضخامت های مختلف و با ظرافت بالا از توانایی دستگاه‌های لیزر برش می باشد. از کاربردهای برش لیزری کاغذ و مقوا می توانیم از موارد مختلفی نظیر برش لیزری مقوا در ماکت سازی، برش لیزری کاغذ کارت پستال و عروسی، ساخت بسته بندی محصولات در ابعاد مختلف و ساخت محصولات کاغذی را نام برد. طرح های پیچیده بسته بندی کاغذی و مقوایی حتی برای تعداد محدود نیز قابل اجراست.

ایجاد طرح های بسیار زیبا و پیچیده بر روی انواع کاغذ و مقوا، سرعت و سهولت در انجام برش و حکاکی لیزر و عدم نیاز به نیروی انسانی، لبه های صاف، عدم شکستگی لبه ها، صرفه جویی متریال مصرفی از مزایای استفاده ازدستگاه لیزر مقوا و کاغذ می باشد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فراگیر شدن دستگاه های حکاکی و برش لیزری کاغذ و حکاکی و برش لیزر مقوا، امکان ارائه خدمات لیزری برای تعداد محدود میسر شده است.

برش لیزری کاغذ و مقوا

ساخت انواع کارت های دعوت عروسی، ساخت ماکت و انجام پروژه های دانشجویی، ساخت کارت های تبریک، ساخت انواع پازل مقوایی، ساخت هدایای تبلیغاتی، کارتن های بسته بندی، ساخت شابلون، ساخت منو رستوران و کافی شاپ، ساخت استیکر کاغذی، ساخت استندهای آرایشی، ساخت انواع جعبه کادو، ساخت جعبه زیورآلات  توسط دستگاه های حکاکی و برش لیزری ساخته می شود. ورق و شیت های مقوا معمولی، مقوا اشتنباخ، مقوای فابریانو، مقوا رنگی، ماکت هلندی، مقوای گراف، کاغذ کاهی، مقوای ماکت توسط لیزر، با کیفیت و تمیزی، به سهولت و براحتی قابل برش می باشد. سهولت در انجام کار، افزایش دقت و کیفیت برش و صرفه جویی در وقت ازدیگر مزایای برش مقوا و کارتن با برش و حک لیزر است. برش و حکاکی لیزری مقوا و کاغذ از بعنوان پر کاربرد ترین متریال ها برای استفاده از دستگاه برش و حکاکی لیزری است.

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه