لطفا منتظر بمانید

برش لیزری کاغذ و مقوا چیست و چه کاربردی دارد

15 اردیبهشت ، 1398
شرکت بین المللی پرسناژ
0 کامنت

برش لیزری کاغذ و مقوا

برش لیزری فناوری است که برای برش و حکاکی کاغذ و مقوا بسیار در زمینه صنعت کاربرد دارد. در روش های سنتی برش کاغذ و مقوا توسط قیچی، تیغ یا قالب های فلزی انجام می شد. سرعت اجرا در روش های سنتی پایین است و برش ها ظریف نمی باشد. استفاده از قالب بسیار زمان بر است و ساخت قالب شامل هزینه است که برای برش تعداد کم مقرون به صرفه است. مقوا و کاغذ برای ساخت ماکت، کارت، جعبه بسیار کاربرد دارد به همین منظور جهت برش تمیز و دقیق این مواد لیزر بهترین گزینه است. برش انواع کاغذ و مقوا با ضخامت های مختلف و با ظرافت بالا از توانایی دستگاه‌های لیزر برش می باشد. از کاربردهای برش لیزری کاغذ و مقوا می توانیم از موارد مختلفی نظیر برش لیزری مقوا در ماکت سازی، برش لیزری کاغذ کارت پستال و عروسی، ساخت بسته بندی محصولات در ابعاد مختلف و ساخت محصولات کاغذی را نام برد. طرح های پیچیده بسته بندی کاغذی و مقوایی حتی برای تعداد محدود نیز قابل اجراست. ایجاد طرح های بسیار زیبا و پیچیده بر روی انواع کاغذ و مقوا، سرعت و سهولت در انجام برش و حکاکی لیزر و عدم نیاز به نیروی انسانی، لبه های صاف، عدم شکستگی لبه ها، صرفه جویی متریال مصرفی از مزایای استفاده ازدستگاه لیزر مقوا و کاغذ می باشد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فراگیر شدن دستگاه های حکاکی و برش لیزری کاغذ و حکاکی و برش لیزر مقوا، امکان ارائه خدمات لیزری برای تعداد محدود میسر شده است.

خدمات برش لیزری کاغذ و مقوا خدمات برش لیزر و حکاکی کاغذ و مقوا 

خدمات برش لیزر کاغذ و مقوا

در سال های اخیر، هنری جدید به صورت برش لیزری ظاهر شده است و آن برش کاغذ لیزری می باشد. برش ماشینی کاغذ لزوماً روش جدیدی نیست، اما توانایی ایجاد الگوهای ظریف و پیچیده با لیزر قابلیتی است که درهای بسیاری را رو به دنیای هنرهای کاغذی باز کرده است. فناوری لیزر به کمک صنعت چاپ آمده است تا محصولاتی بسیار زیبا و خلاقانه را ارائه دهند. با استفاده از این تکنولوژی شگفت انگیز لیزر، هنرمندان قلمی جدید برای نقاشی دارند!

برش لیزری چگونه کار می کند؟

عملکرد دستگاه لیزر برش کاغذ تا حدودی مانند نسخه کوچکتر برخی از تجهیزات برش لیزر در صنعتی است. لیزر پرتو نور کوچک و پرقدرت است که با گرم کردن کاغذ، آن را برش می دهد. به طور خلاصه، نحوه کار لیزر به شرح زیر است: لیزر می تواند مواد را ذوب کند، بسوزاند یا بخار کند و قادر است موادی مانند کاغذ را به راحتی برش دهد.
برش لیزری مورد استفاده برای برش انواع مواد از جمله فولاد می باشد. در این حالت، کاغذ به سرعت تبخیر می شود. سوزاندن  کاغذ و مقوا به طور موثر و ایمن، به چاپخانه های حرفه ای اجازه می دهد تا برش های قوی تر و ظریف تر از آنچه دستگاه های برش صنعتی انجام می دهند، داشته باشند. علاوه بر این، دستگاه لیزر می تواند برشکاری را را بدون ایجاد علائم سوختگی یا سوختگی در لبه های کاغذ انجام دهد.
کیفیت بالای سطح  باقی مانده برش خورده، احتمال پاره شدن محصول نهایی یا آسیب به محصول حین تولید و یا پارگی کاغذ و مقوا را کاهش می دهد. دستگاه لیزر برش، در مقایسه با فرایند تولید با ماشین آلات، که احتمالا تحت تأثیر سایش و پارگی طبیعی است که با گذشت زمان اتفاق می افتد، بسیار کاربردی می باشد.

برای برش لیزری از چه نوع کاغذی می توان استفاده کرد؟

لیزر برش کاغذ می تواند تقریبا به اندازه اسکنر باشد و چندین لایه کاغذ را برش دهد. برای افرادی که به تازگی  وارد دنیای شگفت نگیز چاپ و صنعت کاغذ و مقوا شده اند، بدانند که کاغذها با ضخامت و رنگ های مختلف در بازار وجود دارد. دستگاه لیزر قادر است انواع کاغذ و مقوا را با ضخامت و سایزهای متفاوت برش و حکاکی کند.