لطفا منتظر بمانید

علامت گذاری به روش حکاکی روی فلز

17 اردیبهشت ، 1398
شرکت بین المللی پرسناژ
0 کامنت

حکاکی علامت روی فلزات

حک فلز توسط خراشاندن، ایجاد نقوش بصورت سطحی و عمیق برروی فلز و با ابزار و قلمهای مختلف انجام می شود. آیا می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد مارک لیزر و حکاکی لیزری فلزات را بدانید؟ دستگاه‌های لیزر حکاکی فلزات دارای مزایای بسیاری می‌باشند و مزایای استفاده از  فناوری لیزر باعث شده است که از آن در ساخت محصولات مختلفی استفاده می‌شود. لیزر در کسب و کارهای کوچک، کارگاه های تولیدی و خط تولید کارخانه ها و به منظور حکاکی و مارک لیزری مورد استفاده قرار می گیرد. نه تنها فلزات نرم نظیر آلومینیوم بلکه فلزات بسیار سخت مانند فولاد می توانند لیزرکاری شوند. حک لیزری فلزات، بسیار دقیق می باشد، به راحتی قابل تشخیص و قابل خواندن می باشند و در برابر خوردگی بسیار مقاوم می باشد. اشعه لیزر برسطح جسم مورد نظر می تابد و طرح مورد نظر را سوزانده که سبب حکاکی طرح و نقش روی جسم مورد نظر می شود.

مارک لیزری فلزات به طور معمول برای مارک کردن لیزری محصولات با ویژگی های ردیابی و کدگذاری استفاده می شود. مارک لیزری در صنایع الکترونیک و برق، مهندسی مکانیک و ابزار، پزشکی، تبلیغات، جواهرات و صنعت خودرو یافت می شود. از فلزات مناسب برای نشانه گذاری و حکاکی لیزری فلزات می توان به فولاد، آلومینیوم، فولاد، تیتانیوم، برنج، مس، استیل، آهن، پلاتین، نقره و طلا اشاره کرد. حکاکی فلزات با لیزر جهت ثبت اطلاعات تولید مانند تاریخ تولید، شماره، شماره سریال، کد ردیابی محصول، آرم و مشخصات شرکت تولید کننده، کدهای ماتریس تضمین کیفیت بسیار کاربردی است.

علامت گذاری حکاکی فلزات

حکاکی و مارکینگ لیزری انواع نقش، طرح، متن و یا عکس مورد دلخواه را بر روی متریال های فلزی توسط اشعه لیزر انجام می شود. تکنولوژی علامت گذاری لیزری فلزات در بخش صنعت بسیار سریع، دقیق، کم هزینه و سازگار با محیط زیست است که جایگزین بسیار مناسبی برای روش های سنتی می باشد. حک لیزری بسیار پر سرعت بوده و از کیفیت و دقت بسیار بالایی برخوردار است. از دستگاه های حکاکی لیزری در زمینه های گوناگونی همچون تبلیغات، تولید، خدمات و ... استفاده می شود.

حکاکی لیزری قطعات فلزی :

  • تجهیزات پزشکی 
  • قطعات نظامی
  • فلش مموری فلزی
  • موبایل، تبلت و لب تاب
  • وسایل و ابزارآلات اندازه گیری
  • زیورآلات
  • قاشق و چنگال
  • اتصالات و یراق آلات فلزی

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران
به این صفحه امتیاز دهید

امتیاز کاربران