آخرین مطالب
برچسب ها

کاربرد آینه در دستگاه لیزر و انواع آن

1398/05/05 | تعداد نظرات :1
کاربرد آینه در دستگاه لیزر و انواع آن

آینه در دستگاه های لیزر چه کاربردی دارد

دستگاه برش و حکاکی  لیزر از قطعات یدکی بسیاری تشکیل شده است که این قطعات در عملکرد دستگاه لیزر بسیار مهم است و همچنین راندمان آن تاثیر دارد. هر قطعه وظیفه مختص به خود را دارد. از مهمترین قطعات لیزر، آینه لیزر است که ویژگی های منحصر بفرد خود دارد.

از پر استفاده ترین قطعات لیزر، آینه دستگاه لیزر می باشد. آینه دستگاه لیزر به منظور انتقال و هدایت پرتو لیزر خروجی تیوب لیزر در دستگاه‌های لیزر غیر فلزات مورد استفاده قرار می گیرد. آینه های دستگاه های لیزر در دو نوع آینه فلزی و آینه سیلیکونی موجود هستند. درصد بازتاب نور یکی از مهم ترین نکته هایی است که درباره آینه های لیزر باید دانست لازم به ذکر است آینه ای که بیشترین درصد بازتاب نور را داشته باشد، بهترین نوع آینه است که بدین معنا است که آینه سیلیکونی از آینه فلزی درصد بازتاب نور بالاتری دارد.  لازم به ذکر است از مهمترین نکاتی که می بایست مورد توجه قرار گیرد تنظیم آینه ها به منظور کارکرد بهینه دستگاه حک و برش لیزر است. هر چند هفته یک بار، تنظیم آینه دستگاه لیزر و بسته به کارکرد دستگاه لیزر انجام شود. 

چه آینه هایی در دستگاه لیزر استفاده می شود؟

آینه‌های مورد استفاده در دستگاه لیزر سه عدد می باشد و ترتیب قرار گیری آینه ها به این صورت است که یک آینه در جلوی تیوب لیزر، آینه دیگر در بر روی محور x و آینه سوم سرهد لیزر قرار می گیرد. آینه جهت هدایت اشعه لیزر از مولد به سمت  عدسی و نازل دستگاه لیزر مورد می باشد و انواع آن آینه های با بازتابش 50 درصد و 100 درصد بازتابش واز لحاظ جنس میتوان به آینه های فلزی با روکش و پلاستیکی با روکش جیوه ای وژرمانیوم اشاره کرد. تیوب لیزر و پاور دستگاه، بازتاب نور در ارتباط با آن ها می باشد. بازتاب نور بالا و ماندگاری بالا از ویژگی های آینه خوب می باشد. استفاده از آینه یکی از بهترین خدمات دستگاه لیزر به شمار می رود و روند کاری و صرفه جویی دستگاه را بهبود می بخشد.

آینه دستگاه های لیزر

دیدگاه ها
0
User
مرصاد

1398/07/25

واقعاً عالی و حرفه ای مطالب سایتتون رو جمع آوری می کنید
ثبت دیدگاه