آخرین مطالب
برچسب ها

ساخت پازل با دستگاه لیزر

1398/08/25 | تعداد نظرات :0
ساخت پازل با دستگاه لیزر

ساخت پازل با دستگاه های لیزری امکان پذیر است؟

پازل یا جورچین نوعی سرگرمی است که نبوغ یا دانش یک شخص را به چالش می‌کشد و آن را تست می‌کند و یا به عنوان ابزار کمک آموزشی نظیرآموزش حروف و جمله سازی، طرح کشورها و یا استان ها در آموزش جغرافیا به کودکان استفاده می شود. در سرگرمی پازل، فرد با قرار دادن صحیح  قطعات یا اطلاعات به هم ریخته ، تصویر صحیح نهایی را ایجاد می کند. تصویر اصلی اولیه، برش خورده اند و با فرو رفتگی  یا برآمدگی های متفاوت تولید شده اند. طبق تحقیقات به عمل آمده، چیدن پازل، روشی موثر برای کاهش استرس و افسردگی است و در پیشگیری از بیماری آلزایمر بسیار تاثیرگذار است.

پازل ها سابقا از جنس مقوا ساخته می شدند، ولی امروزه با ظهور تکنولوژی دستگاه لیزر برش، پازل هایی از جنس فوم، پلاستیک، چوب و فلز نیز تولید می شوند. ایجاد طرح و نقوش ظریف و پیچیده، اشکال هندسی منظم و غیر منظم بر روی انواع سطوح فلزی و غیرفلزی در ضخامت های مختلف توسط دستگاه لیزر به آسانی امکان پذیر است. برش لیزری تکنولوژی است که در آن با استفاده از لیزر، مواد و متریال های مختلف را با دقت و ظرافت زیاد، سرعت بالا و با قدرت برش لیزر می دهد. برش لیزری ، به دلیل قطر کم لیزر، برشی بسیار دقیق است و هیچ گونه خطایی ندارد و این دلیلی است که امروزه شاهد استقبال صنعتگران صنف پازل سازی از این فناوری می‌باشیم.

ساخت پازل با دستگاه لیزر

دستگاه حک لیزر قادر است مطابق سلیقه شما، تصویر دلخواهتان نظیر مناظر طبیعی، ساختمان ها، حیات وحش و یا هر چیزی را بر روی متریال دلخواه حکاکی لیزری نماید و پس از آن طرح پازل را برش لیزری کند. روش برش و حک لیزری توسط دستگاه لیزر ، کمک می کند تا تولید پازل سریعتر، ساده تر و ارزانتر انجام شود. ساخت پازل انحصاری و شخصی سازی شده با دستگاه لیزر برش و حک قابل اجرا می باشد البته در نظر داشته باشید هزینه آن کمی بیشتر می شود. شما می توانید عکس مناسبتهای به یادماندنی خود مانند جشن عروسی، جشن تولد، جشن فارغ التحصیلی، عکس فرزندان دلبند و همسرتان را با لیزر به صورت پازل درآورید

حک و برش لیزر به منظور ایجاد طرح های بسیار ریز، اشکال هندسی و نقوش ظریف و پیچیده، متن و عکس های هیجان انگیز بسیار کاربردی می باشد. تنها کمی خلاقیت مورد نیاز است تا محصولی متفاوت و جدید تولید نمایید. ساخت پازل تزئینی و دکوری، ساخت پازل جهت دکوراسیون داخلی، ساخت پازل سرگرمی توسط دستگاه برش و حک لیزر به آسانی امکان پذیر است. همچنین سرعت برش دستگاه های برش لیزرمزیتی است که دستگاه های لیزر جهت  به تولید انبوه پازل به تولید کنندگان می دهد.

ساخت پازل با دستگاه برش لیزری

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه