آخرین مطالب
برچسب ها

نکات مهم هنگام حکاکی لیزری فلزات

1398/11/07 | تعداد نظرات :1
نکات مهم هنگام حکاکی لیزری فلزات

نکاتی که هنگام حکاکی لیزری فلزات باید رعایت کرد

حکاکی لیزر بارکد، شماره سریال و آرم بر روی فلزات، در برنامه های علامت گذاری و در هر دو سیستم لیزری CO2 و فایبر بسیار محبوب هستند. به لطف طول عمر عملیاتی دستگاه های لیزر فایبر، عدم نیاز به نگهداری و هزینه نسبتاً کم، دستگاه های لیزر فایبر، انتخاب ایده آل برای برنامه های کاربردی حکاکی صنعتی هستند. این نوع از لیزرها، کنتراست بالا وحکاکی دائمی تولید می کند که بر بدون عیب بودن دستگاه تأثیر نمی گذارد. حکاکی لیزر و مزایای آن امروزه مورد توجه بسیاری از صنعتگران قرار گرفته است به صورتی که در هر زمینه فعالیت داشته باشند می توانند از خدمات عالی حکاکی لیزری در زمینه شغلی خود بهترین استفاده را داشته باشند، همچنین ورود حکاکی لیزری در زمینه های فعالیت مختلف باعث پیشرفت روزافزون آن شغل و حیطه شده است.

حکاکی لیزری فلزات

توصیه می شود اگر قصد حکاکی لیزری فلزات نادر و خاص  توسط دستگاه لیزر CO2 را دارید، قبل از حکاکی لیزری، سطح فلز را با اسپری مخصوص (یا خمیر) کاور نمایید. گرمای ناشی از لیزر CO2، عامل مارک گذاری را به فلز مورد نظر پیوند می دهد و در نتیجه علامت گذاری لیزری دائمی ایجاد می شود. لیزرهای CO2 سریع و مقرون به صرفه هستند، همچنین می توانند متریال های دیگر مانند چوب، پلکسی گلس، مولتی استایل، سنگ طبیعی و ... را حکاکی لیزری کنند.

هر دو دستگاه لیزر فایبر و CO2، تقریباً در هر نرم افزاری مبتنی بر ویندوز قابل استفاده هستند و کاربرد این دستگاه های لیزر بسیار آسان است.

لیزر حکاکی روی فلزات

تفاوت های لیزر

از آنجا که انواع مختلف لیزرها با فلزات مختلف، واکنش متفاوت نشان می دهند، نکاتی وجود دارد که باید رعایت شود. برای علامت گذاری و حکاکی لیزری فلزات با لیزر CO2 زمان بیشتری لازم است، برای مثال، به دلیل نیاز به کوتینگ برای علامت گذاری و حکاکی لیزری فلزات.

لیزر نیز باید با سرعتی کم و پرقدرت اجرا شود تا  اجازه دهد که علامت گذاری لیزری  به اندازه کافی با فلز  رابطه برقرار کند. گاهی اوقات کاربران متوجه می شوند که آن ها قادر هستند که علامت و نقوش لیزرکاری شده را پاک کنند که این نشانه ای است که قطعه باید دوباره  با سرعت کمتر و تنظیم قدرت بالاتر اجرا و لیزرکاری شود.

حکاکی لیزری روی فلزات

مزیت مارک فلزی با لیزر CO2 این است که در واقع، علامت در سطح بالای فلز ،بدون از بین بردن مواد ، تولید می شود، بنابراین هیچ تاثیری در تحمل یا قدرت فلز وجود ندارد. همچنین باید توجه داشت که برای فلزات روکش دار، مانند آلومینیوم، یا برنج، نیازی پیش فرآوری نیست.

شما می توانید با انتخاب انواع خدمات لیزری شرکت پرسناژ در زمینه شغلی خود پیشرفت چشمگیری داشته باشید. برای فلزات نایاب، ، دستگاه های لیزری فایبر، روش انتخاب حکاکی  لیزری را نمایش می دهد. دستگاه های لیزری فایبر برای حکاکی و مارکینگ لیزری انواع مختلف فلزات نظیر طلا، نقره، استیل، آلومینیوم، برنج، مس، نیکل، فولاد و فلزات دیگر- و همچنین پلاستیک هایی مانند ABS ، PEEK و پلی کربنات ایده آل هستند. با این حال ، برخی از متریال ها برای لیزکاری و با توجه به طول موج لیزر ساطع شده توسط دستگاه لیزر، چالش برانگیز هستند; پرتوها می توانند از مواد شفاف عبور کند ، به عنوان مثال ، در عوض ، علامت هایی را روی میز حکاکی تولید می کنید. اگرچه می توان با استفاده از دستگاه لیزر فایبر، بر روی مواد ارگانیک از قبیل چوب ، شیشه و چرم ، حکاکی لیزری انجام داد، اما دستگاه لیزر فایبر، دقیقاً مناسب ترین دستگاه لیزر برای این نوع متریال نیست.

دیدگاه ها
0
User
فائذه

1398/11/07

خیلی مطالب سایتتون خوبه. خسته نباشید عرض می کنم خدمات شما. امکانش هست نوع دستگاه های لیزر رو بفرمایید؟
Reply
User
پرسناژ

درود

شما می توانید تمامی محصولات پرسناژ را در منوی سایت مشاهده نمایید.

ثبت دیدگاه