آخرین مطالب
برچسب ها

کشش بازار صنعتی به حکاکی لیزر

1398/12/01 | تعداد نظرات :0
کشش بازار صنعتی به حکاکی لیزر

چرا بازار صنعتی به حکاکی لیزر روی آورده است

در این مقاله بیاموزید که چگونه دستگاه های حکاکی و مارکینگ لیزر به نفع بخش صنعتی هستند.

امکان شخصی سازی موارد خاص، محافظت از مالکیت معنوی و در سطح بالاتر یعنی بخش اقدامات ایمنی منجر به رشد حکاکی لیزری برای کاربردهای صنعتی می شود. فراتر از استفاده مشاغل کوچک برای افزودن آرم یا طرح خاص روی وسایل، حکاکی لیزری روشی را برای گذاشتن علائم ثابت در بخش صنعتی، برای ارائه توازن در برابر محصولات تقلبی یا کارهای کپی ارائه می دهد.

حکاکی بارکد روی محصولات

حکاکی با لیزر فرآیندی است که در آن پرتو لیزر لایه ای از سطح مواد را جدا می کند تا تصویری را نمایش دهد که توسط چشم قابل رویت باشد. در مورد لیزرهای فایبر، تولید لیزر توسط پمپاژ نور شدید دایود به انتهای کابل های فیبر نوری که به زمین (ارت برای دستگاه لیزری) وصل شده آغاز می شود.  انرژی حاصل از نور دایود توسط ytterbium در کابل های فیبر نوری جذب می شود و سپس به شکل فوتون هایی که به سمت کابل های نوری حرکت می کنند، آزاد می شود. فوتون هایی که کابل های نوری را رها می کنند، پرتو لیزر را در طول موج 1062 نانومتر ایجاد می کنند. این روند سریع است و بیشتر دستگاه های حکاکی لیزری تقریباً روی هر نوع فلز و بسیاری از پلاستیک های فشرده کار می کنند.

حکاکی نشان و بارکد محصولات

یکی از بزرگترین بخش های موجود در بازار صنعتی برای حکاکی لیزر، بخش امنیتی شناسایی است که حکاکی لیزری برای کارت های اعتباری، کارت های شناسایی، اسناد حساس و سایر مواردی که نیاز به اقدامات ایمنی بیشتری دارند ایده آل است. در کارت های شناسایی، از قالب های چند لایه برای تغییر رنگ رنگ های لایه پایینی بدون این که روی لایه شفاف بالا تأثیر بگذارد، استفاده می شود.

حکاکی با لیزر تضمین می کند که یک محصول اصل از تقلب در امان نیست ، تصاویر و متن های باکیفیت تولید می کند و از نظر مقاومت، ردیابی و همچنین قابلیت تنظیم برای نیازهای هر سازمان مناسب است. اما این تازه آغاز کار حکاکی لیزری برای مشاغل صنعتی است که به دنبال بهبود عملکرد خود هستند. حکاکی لیزری شماره سریال، حکاکی لیزری شماره، حکاکی لیزری برچسب های، حکاکی لیزری بارکد، حکاکی لیزری نشانگر کد ماتریس داده ها، حکاکی لیزری نام تجاری، و حکاکی لیزری کدهای مخصوص صنعت توسط لیزر حک انجام می شود. حکاکی لیزری، حکی با کیفیت بسیار بالا ایجاد می کند که توسط اسکنر بارکد، اسکنرهای RFID و یا سایر ابزارهای ردیابی به راحتی خوانده می شود.

ورود لیزر به صنعت

جای تعجب نیست که حکاکی لیزری به ابزاری مهم در شناسایی، کنترل موجودی و پیگیری، اطلاع ایمنی و هشدار، و پیشگیری از ضرر تبدیل شده است. در نتیجه، بسیاری از بخش های جدید صنعتی- از جمله رباتیک، چاپ سه بعدی، مدیریت موجودی، بانکداری، امنیت، آژانس های دولتی و بخش خودرو - به منظور فراهم آوردن یک لایه امنیتی بیشتر، به حکاکی لیزری روی می آورند.

استفاده از لیزر در صنعت

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه