آخرین مطالب
برچسب ها

انتخاب فونت مناسب برای حکاکی لیزری

1399/02/01 | تعداد نظرات :0
انتخاب فونت مناسب برای حکاکی لیزری

فونت مناسب برای حکاکی لیزری چیست؟

وقتی می خواهید نوشته یا متنی را با لیزرحکاکی کنید، بدیهی است فکر زیادی در موردآنچه می خواهید حکاکی کنید و اینکه چگونه به نظر برسد انجام داده اید. در نتیجه قلم مربوط به نوشتار (فونت) شما نیز مهم به حساب می آید.
انتخاب فونت مناسب، بخش جدا ناپذیر از از طراحی خوب است. چه شما فونت را برای استفاده در بیزینس  شخصی خود و به منظور برندسازی استفاده می کنید یا برای کارهای شخصی مانند انتخاب فونت کارت عروسی. دقیقاً مانند لباسی که می پوشید و یا مبلمانی که در منزل استفاده می کنید، فونت ها هم درمورد این که سلیقه شما یا مارک تجاری شما چیست، چیزهای زیادی می گویند.

خبر خوب این است که شما می توانید فونت دلخواه خود را مطابق با سلیقه خود انتخاب کرده تا به محصول خود زیبایی خاصی ببخشید. به طور معمول هر فونتی را که انتخاب کنید، زیبا خواهد شد اما اگر نمی دانید بهترین فونت برای حکاکی لیزری چیست، این دو نکته را در نظر داشته باشید و نتایج بهتری خواهید گرفت.

نکته اول: فونتی را انتخاب کنید که خیلی نازک و ظریف نباشد و یا در بعضی از قسمت های فونت خیلی نازک نباشد. توجه به این نکته زمانی مهم تر است که سطح ظریفی را انتخاب می کنید. زیرا به منظور حفظ سطح محصول شما، از قدرت کمتری استفاده خواهد شد و ممکن است مناطق نازک تر به همان اندازه که باید، دوام بیاورد. اگر آن چه را که حک لیزری می کنید خیلی کوچک نیست و سطح مورد نظر شما نیز ظریف نیست، فونت های نازک در این حالت قابل قبول تر هستند. به طور کلی، فونت هایی مانند  Time New Romans, Arial و Calibri همیشه یک انتخاب خوب و مطمئن هستند اما شما کاملاً محدود به این فونت ها نیستید و می توانید فونت های دیگر را مطابق با سلیقه خود انتخاب نمایید.

انتخاب و استفاده از فونت های مناسب برای حکاکی لیزر

نکته دوم: به عنوان مثال هنگامی که روی چوب و به خصوص در اندازه های کوچک حک لیزری انجام می دهید، فونت هایی را انتخاب کنید که خیلی واضح هستند یا حروف های متن به طور غیرمعمول، نزدیک به یکدیگر نباشد. چون در فرآیند لیزر حکاکی، سطح متریال سوزانده می شود و حروف هایی که با هم همپوشانی دارند، ممکن است کمی از تمیزی ظاهری مورد انتظار خود را از دست بدهد.
انتخاب مواد و متریال مناسب بر خوانا بودن متن تأثیر می گذارد، به طوری که از تنظیمات قدرت های مختلف برای مواد گوناگون استفاده می شود. به عبارت دیگر، هر چه ماده متراکم تر باشد تنظیمات قدرت لیزر نیز باید بالاتر باشد.
به عنوان یک قانون کلی، تنظیمات قدرت بالاتر، به اندازه سایز فونت بزرگتر نیاز دارد. به عنوان مثال، حکاکی لیزری متن کوچکتر (10 pt) روی کاغذ خواناتر از حکاکی لیزری همان متن روی پلکسی گلس است. به طوریکه برای حک لیزری پلکسی گلس به تنظیمات قدرت بسیار بالاتر نیاز دارد. به طور کلی توصیه می کنیم برای حکاکی لیزری از سایز فونت pt10 و بالاتر  و برای حکاکی لیزری دسن (خط دور فونت) از سایز فونت pt12 و بالاتر استفاده کنید.

مناسب ترین فونت برای حکاکی لیزری کدام است
از کجا می توان فونت های مناسب را پیدا کرد؟

اکنون که شما در مورد انواع مختلف فونت ها و نحوه استفاده از هر نوع  فونت، اطلاعات دارید ، احتمالاً کنجکاو هستید که از کجا می توانید فونت مناسب خود را پیدا کنید.
ما به شما  پیشنهاد می کنیم از وب سایت هایی مانند Dafont.com یا Google Fonts بازدید کنید که در این سایت ها  انواع فونت های مناسب لیزرکاری را می توانید به راحتی پیدا کنید. در نظر داشته باشید، فونت های مورد نظر شما برای استفاده شخصی قابل دانلود می باشد.

بعد از آن که فونت مناسب برای طراحی و لیزرکاری را انتخاب کردید، تیم حرفه ای و متخصص مجموعه پرسناژ آماده است تا به شما کمک کند تا طرح دلخواه خود را به واقعیت تبدیل کنید.

حکاکی لیزری با فونت و اندازه مناسب

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه