لطفا منتظر بمانید

چگونه می توان از فونت ها در طرح های لیزر استفاده کرد؟

11 شهریور ، 1399
شرکت بین المللی پرسناژ
0 کامنت

هر آنچه  که باید در مورد فونت ها در بدانید

صرف نظر از اینکه با کدام برنامه گرافیک طراحی می کنید، احتمالاً هنگام طراحی،  با تعداد بی شماری از فونت های زیبا و متنوع روبرو شده اید. چگونه باید فونت مناسب را انتخاب کرد؟ چه نوع فونت با چه نوع طرح زیبا می شود؟ چگونه می توان متن و فونت ها را برای خلق تصاویر جذاب دستکاری کرد؟ در ادامه متن، پاسخ به این سوالات  آمده است.

فونت چیست؟

قلم یا فونت به مجموعه ای از اشکال گرافیکی دارای مشخصات نوشتاری خاص تصویری گفته می شود. امروزه افرادی که از کامپیوتر استفاده می کنند حروف مورد نظر را تایپ کرده و مطابق با سلیقه خود، فونت مورد نظر را انتخاب می نمایند. فونت ها در واقع ترکیبی از سبک حروف و مشخصات دیگر مانند اندازه و فاصله هستند.

استفاده از فونت ها در برش لیزری استفاده از انواع فونت ها در برش لیزری

نکاتی برای استفاده موثر از فونت ها

یک فونت که مناسب سلیقه مخاطب شما است را انتخاب کنید. برای مثال، اگر برای آژانس مسافرتی طراحی انجام می دهید، ایده خوبی است که فونت های ساده را در طراحی استفاده کنید. اما ممکن است فونت مناسب برای گل فروشی یا فروشگاه مخصوص کودکان یک فونت سبک تر مانند Comic Sans باشد.
بعضی از اصول اساسی وجود دارد که می توانید هنگام تعیین فونت هایی که می خواهید با آن ها کار کنید استفاده نمایید. ما به شما توصیه می کنیم اگر نمی خواهید که طرح خیلی ساده یا خیلی شلوغ به نظر رسد، دو یا سه نوع فونت را در طراحی خود استفاده کنید.
برای داشتن تناسب و هارمونی به استفاده از فونت های هم خانواده فکر کنید. منظور از فونت هم خانواده، مجموعه ای از قلم ها با همان نوع (شکل)، اما با شیب، وزن و اندازه های متفاوت می باشد. به این ترتیب، به نظر می رسد که فونت های متفاوت استفاده شده، اما همچنان همان عناصر اصلی طراحی را به اشتراک می گذارند. در بیشتر موارد برای انتخاب فونت ها، هر چه طراحی ساده تر باشد، طرح بهتری خواهید داشت.

چند ترفند کوچک ولی کاربردی برای جذاب کردن طرح 

برای نوشته های انگلیسی از روش Drop Cap به معنی حرف اول هر کلمه به صورت بزرگ تر از بقیه حروف استفاده نمایید که به متن جلوه ای خاص می دهد. از این تکنیک بدون رویه استفاده نکنید. مطمئناً مهم است که پیام متن قابل خواندن باشد.بسته به نوع طراحی، ممکن است متوجه شوید که حروف کوچک نه تنها خوانا تر هستند، بلکه استفاده از آن ها بین عبارات مهم به جلب نظر خوانندگان کمک می کند.
تغییر جهت فوت. در صورت لزوم، استفاده از حروف افقی و عمودی در طراحی هیچ مشکلی ندارد و نوعی جلوه متقاطع ایجاد می کند و وقتی نقطه تقاطع شما همان حروف باشد، جذاب به نظر می رسد.
به طرح زیر نگاهی بیندازید، که برای گل فروشی طراحی شده است. در این طرح، فونت ها و چیدمان چشم نواز نیستند. همه آیتم ها در مرکز کادر قرار گرفته اند که باعث ایجاد ظاهری صاف و یکدست شده است.
حال به همان طرح و با متفاوت توجه نمایید. همان عناصر هنوز در طراحی وجود دارند، اما طرح از نظر مخاطب بسیار جذاب تر به نظر می رسد و حس بهتری به مخاطب می دهد. فقط با استفاده از تکنیک های ساده ذکر شده در بالا، طراحی بهتری ایجاد کرده ایم.
دستگاه لیزر در ایجاد برش های پیچیده بر روی طیف گسترده ای از مواد مورد استفاده قرار می گیرد. برش لیزر بسیار دقیق  است و سازگاری و کنترل عالی برای شما فراهم می کند. علاوه بر این، افزایش سرعت و توان بیشتر برش لیزر، همراه با قابلیت برش خودکار و کنترل شده از طریق کامپیوتر، امکان ایجاد برشی بسیار و دقیق را فراهم می کند.

نکاتی برای استفاده از فونت ها در برش لیزری نکاتی برای استفاده از فونت ها در برش لیزری

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران
به این صفحه امتیاز دهید

امتیاز کاربران