آخرین مطالب
برچسب ها

رزولیشین و تأثیر آن بر افزایش کیفیت حکاکی لیزر

1399/07/15 | تعداد نظرات :0
رزولیشین و تأثیر آن بر افزایش کیفیت حکاکی لیزر

وضوح تصویر چه تاثیری روی حکاکی لیزری دارد؟

در حکاکی لیرزی، وضوح بالاتر لیزر با جزئیات دقیق تر تصویر برابر است. این بدین معنی است که وضوح، تنها یک عامل در تعیین کیفیت تصویر است. کیفیت اولیه آثار هنری تأثیر بیشتری بر کیفیت لیزر حکاکی طرح مورد نظر شما دارد. به عبارت دیگر، حتی بالاترین وضوح نیز باعث بهبود کیفیت آثار هنری با کیفیت پایین نمی شود. همچنین، در نظر داشته باشید که کیفیت بر اساس نوع تصویر متفاوت است -ممکن است برای برخی از تصاویر 300 DPI مناسب باشد، در حالی که برای برخی دیگر حداقل رزولیشن 600 DPI لازم است. ما در این مقاله در مورد رزولیشن های مختلف مناسب حکاکی لیزر بحث خواهیم کرد و نحوه تأثیر آن ها بر لیزر حکاکی را نشان خواهیم داد.

تنظیمات مختلف لیزر برای موارد مختلف

این تنظیمات به شرح زیر می باشد:
DPI  75- 200 
از این DPI در مواقعی استفاده می شود که می خواهید موقعیت تصویر مورد نظر را برای حکاکی لیزری تنظیم نمایید و نمی خواهید نمونه اصلی را لیزرکاری نمایید. این تنضیمات برای تست کردن موقعیت حک بر روی قطعه و یا اجرای نمونه اصلی برای پروژه خاص مناسب می باشد.
DPI  300:
این وضوح برای حکاکی لیزری کارهایی که کیفیت تصویر با جزئیات فوق العاده نیاز نیست ایده آل است. اشکال ساده،اشیاء با اختلاف سایه کم  و متن (به ویژه متن با حروف بزرگ با 300 DPI) را حک لیزری کنید.
DPI  400:
این مقدار وضوح برای بسیاری از برنامه ها ایده آل است. این DPI کیفیت تصویر بسیار خوب را با سرعت زمان حکاکی لیزر ترکیب می کند. بسیاری از کاربران برای اجرای اکثر کارهای خود 400 DPI را ترجیح دارند.
اکثر کاربران برای داشتن جزئیات فوق العاده خوب یا نتایج حک لیزری عالی، 600 DPI را انتخاب می کنند.
DPI  1200:
این رزولوشن برای پروژه هایی مورد استفاده قرار می گیرد که به بالاترین کیفیت لیزر حکاکی ممکن را احتیاج دارند. این DPI بندرت مورد استفاده قرار می گیرد زیرا اجرای حکاکی لیزر در این رزولوشن دو برابر بیشتر طول می کشد (زیرا 600 DPI برای اکثر پروژه ها ایده آل است.) برای خرید انواع دستگاه لیزر حکاکی می توانید با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

وضوح و زمان لیزر حکاکی

انتخاب وضوح تأثیر بسزایی در زمان حکاکی لیزر دارد.برای تصاویر حکاکی شده با وضوح بالاتر مدت زمان بیشتری نسبت به تصاویر با وضوح کمتر صرف می شود. تصاویر زیر را ببینید و مقایسه نمایید. تنها چیزی که بین هر حکاکی تغییر کرده است وضوح تصویر است. آیا تفاوت قابل توجهی در کیفیت و زمان حکاکی مشاهده می کنید؟

150 DPI 
1:01 مدت زمان حک لیزر

وضوح لیزر با 150 DPI  وضوح لیزر با 150 DPI 

300 DPI 
1:53 مدت زمان حک لیزر

وضوح لیزر با 300 DPI  وضوح لیزر با 300 DPI 

400 DPI 
2:28 مدت زمان حک لیزر

وضوح لیزر با 400 DPI وضوح لیزر با 400 DPI   

600 DPI 
3:33 مدت زمان حک لیزر

وضوح لیزر با 600 DPI  وضوح لیزر با 600 DPI 

1200 DPI 
6:57 مدت زمان حک لیزر

وضوح لیزر با 1200 DPI  وضوح لیزر با 1200 DPI 

اینکه کدام رزولوشن بهتر به نظر می رسد، ترجیح شخصی است. اما این عکس ها نشان می دهد که وضوح تصویر می تواند تفاوت چشمگیری مخصوصاً هنگام حکاکی لیزری تصاویر سیاه و سفید ایجاد کند.     

شما برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه