لطفا منتظر بمانید

حکاکی لیزری پلکسی گلس

03 آبان ، 1399
شرکت بین المللی پرسناژ
0 کامنت

پلکسی گلس چیست؟

ورق های آکریلیک یا پلکسی گلس که به آن ها پلی متیل متاکریلات یا PMMA نیز گفته می شود، جایگزینی بادوام و سبک وزن به جای استفاده از شیشه و با کاربردهای مختلف در هر دو محیط صنعتی و مصرفی هستند. از آن جا که ظاهر و کاربرد آکرولیک مانند شیشه می باشد، این امر باعث شده است که از پلکسی گلس در همه موارد از اسباب بازی گرفته تا شیشه وسایل نقلیه استفاده شود.

همچنین، به دلیل سطح صاف ، پلکسی گلس برای حکاکی تصویر و حک عکس بسیار پر طرفدار است. به عبارن دیگر، با استفاده از دستگاه حکاکی لیرزی اکریلیک، می توان تصاویر شگفت انگیزی را روی سطح شفاف یا رنگی پلکسی گلس ایجاد کرد که به دلیل خاصیت پلکسی، حک لیزری با دوام است و با گذشت زمان از بین نمی رود.

 

معرفی پلکسی گلس

پلکسی گلس یکی از محبوب ترین متریال ها است که در ساخت تابلوهای تبلیغاتی داخل ادارات، فضای باز شهری، نمایشگرها و بنرها استفاده می شود. همچنین از پلکسی گلس می توان ساخت تندیس یادبود و هدایای شرکتی زیبا و هنرهای دیواری نیز استفاده کرد.

دستگاه حکاکی لیزری پلکسی گلس چیست؟

حکاکی لیزری اکریلیک به این معنی است که می توان حکاکی آرم، حروف و تصاویر با جزئیات مناسب را روی پلکسی گلس با بهترین کیفیت اجرا کرد. از آنجا که لیزرها می توانند پلکسی گلس را نیز برش دهند، امکانات بی حد و حصری را در اختیار طراحان قرار می دهد.

برداشتن لایه پلکسی گلس را می توان با روش های دیگر نظیر مواد شیمیایی انجام داد، اما لیزر اغلب روش مورد علاقه صنعتگران است زیرا حکاکی با لیزر غالباً ایمن تر سایر روش ها است. همچنین می توان نقوش را با جزئیات زیاد و آلودگی صوتی کمتر حکاکی کرد.

دستگاه پلکسی گلس چیست 

دستگاه پلکسی گلس چیست

شاید از خود بپرسید که لیزر دقیقاً چیست و چگونه می توان از آن برای برش مواد با مقاومت پلکسی گلس استفاده کرد. لیزر پرتوی بسیار متمرکز است که مواد را تا دمای بسیار بالا گرم می کند و باعث بخار شدن متریال می شود. نتیجه حکاکی لیزری پلکسی گلس این است که مواد فوق العاده گرم، در نتیجه تبخیر و به طور موثر از بین برده می شوند. این فرآیندها تراشه یا گرد و غبار تولید نمی کنند، همان طور که در سایر فن آوری های دستگاه حکاکی پلکسی گلس به طور طبیعی انجام می شود.

کاربرد دستگاه پلکسی گلس کاربرد دستگاه پلکسی گلس

کاربرد حکاکی لیزری پلکسی گلس

می توان پلکسی گلس را نسبتاً ارزان تهیه کرده و به راحتی با طرح گرافیکی، آرم و نام دلخواه به طورسفارشی،  محصول خود نظر خود را شخصی سازی کرد. واقعاً شگفت انگیز است که ذرات پرقدرت نور لیزر می تواند مواد پلکسی گلس را به شدت گرم و بخار کنند و نتیجه نهایی کار، محصولی بسیار زیبا، هنری ، شخصی و خلاقانه باشد.

حکاکی لیزری پلکسی گلسحکاکی لیزری پلکسی گلس

آخرین مطالب تکمیلی شرکت پرسناژ را در این بخش دنبال نمایید

تفاوت بین حکاکی لیزری و برش لیزری در چیست؟

نکات مهم هنگام حکاکی لیزری فلزات

دستگاه حکاکی لیزری روی شیشه

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران
به این صفحه امتیاز دهید

امتیاز کاربران