آخرین مطالب
برچسب ها

دستگاه لیزر حکاکی روی سنگ

1399/08/05 | تعداد نظرات :0
دستگاه لیزر حکاکی روی سنگ

لیزر حکاکی روی سنگ چیست؟

لیزر بسیار شگفت انگیز است: 
لیزرها می توانند سخت ترین مواد از جمله سنگ را با ظرافت حکاکی نمایند. حکاکی لیزری سنگ، فرصت های بسیاری را برای ایجاد محصولات زیبا ایجاد می کند. مشتریان غالباً تمایل به شخصی سازی متریال با دوام و با ماندگاری بالا دارند. با کمک ماشین های قدرتمند لیزر، متن ها، جزئیات عکاس و آرم ها را به راحتی می توان روی متریال هایی به سختی سنگ حکاکی لیزر کرد.

لیزر حکاکی روی سنگ چگونه کار می کند؟

دستگاه لیزر مستقیماً روی سنگ قرار می گیرد اما سنگ را لمس نمی کند. پرتوی بسیار متمرکز نور لیزر، پس از کالیبراسیون صحیح، در فرکانسی از پیش تعیین شده ، به سطح متریال برخورد و آن را ذوب می کند. برای مواد دیگر، تا یک عمق ثابت، لایه های مواد برداشته و تبخیر می شوند. از آنجا که سنگ به راحتی تبدیل به گاز نمی شود، لیزرها اغلب شکستگی های میکروسکوپی ایجاد می کنند. فرایندی که مواد متخلخل را جدا کرده و دانه های طبیعی را در معرض دید قرار می دهد که این پروسه باعث ایجاد سطحی سفید روی سنگ می شود.

دستگاه لیزر توسط کامپیوتر و به طور پیوسته روی سنگ انجام می دهد. گاهی اوقات، به دلیل واکنش اکسیدهای آزاد شده به اکسیژن، می توان تغییر رنگی ایجاد کرد، اگرچه این روش بر روی سنگ غیر معمول است. روش های ایچینگ، که در آن می توان تغییرات رنگ دیگری را نیز به دست آورد، گاهی اوقات توسط عملی به نام لیزر مارکینگ انجام می شود، که این روش لیزری برای انواع دیگر مواد بسیار بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه لیزر حکاکی روی سنگدستگاه لیزر حکاکی روی سنگ

چه نوع سنگ هایی را می توان حکاکی لیزری کرد؟

گرانیت یکی از محبوب ترین مواد است که به همراه سنگ مرمر، سرامیک و تخته سنگ برای حکاکی لیزر استفاده می شود. سنگ های با سطح صاف، دانه ریز و سطح یکنواخت، بهترین گزینه برای حکاکی لیزری هستند. ایچ لیزری سنگ های نرم و صاف، به دلیل سطح صیقلی آن ها  بسیار محبوب است. همچنین، سنگ گرانیت تیره و سنگ مرمر سفید برای لیزر حک بسیار کاربردی است.

چه نوع محصولی را با حک لیزری سنگ تولید کنیم؟

از موارد دستگاه لیزر حکاکی روی سنگ می توان به مواردی همچون حکاکی لیزری کاشی های تزئینی برای استفاده در محیط داخلی و فضای باز، حک لیزری نوشته یا تصویر بر روی سنگ یادبود مزار، حک لیزری سنگ های تزئینی، حکاکی لیزری سنگ های قیمتی جهت زیورآلات اشاره کرد.

لیزر حکاکی روی سنگلیزر حکاکی روی سنگ

آخرین مطالب تکمیلی شرکت بین المللی پرسناژ را در این بخش دنبال نمایید

آیا برای کار با دستگاه لیزر نیاز به نرم افزار ویژه داریم

استفاده از دستگاه لیزر چه مزایایی دارد؟

حکاکی لیزری پلکسی گلس

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه