آخرین مطالب
برچسب ها

برش لیزری فلزات آینه ای و براق

1399/10/01 | تعداد نظرات :0
برش لیزری فلزات آینه ای و براق

پرسناژ لیزر به عنوان یکی از متخصص برجسته خدمات برش لیزری، طیف گسترده ای از قطعات را با استفاده از طیف متنوعی از فلزات تولید کرده است. وقتی نوبت به برش لیزری فلزات با بازتاب زیاد مانند برنج، مس و آلومینیوم می رسد  باید توجه و دقت بیشتری به خرج دهید، زیرا ممکن است به آینه ها و لنزها آسیب برساند.

در این مقاله که توسط کارشناسان پرسناژ لیزر تهیه شده به بررسی برش لیزری فلزات آینه ای و براق خواهیم پرداخت.

مشکل بازتاب فلزات

معمولاً برش لیزری فلزات بازتابنده به دلیل مواد ترکیب، برای دستگاههای برش لیزر CO2 بسیار دشوار است. هنگام برش با لیزر، سطح فلز براق باعث انحراف پرتو لیزر به عقب و نازل، دمیدن لنز و در نتیجه باعث آسیب بیشتر به عدسی و آینه ها می شود. این تنها ماهیت فلزات نیست که می تواند به دستگاه لیزرآسیب برساند. به دلیل استفاده دستگاه های برش لیزر CO2 از پرتوهای نور و آینه ها برای ایجاد برش، سیستم خروجی لیزر نیز دچار مشکل می شود.

انعکاس پرتو پشت لنز باعث آسیب عمده ای به آینه های داخلی می شود. به عبارت دیگر، انعکاس پرتو پشت لنز باعث آسیب عمده ای به آینه های داخلی می شود. خسارت حاصل از استفاده از برش لیزری برای فلزات براق نه تنها زمان بر است، بلکه باعث خرابی قابل توجه قطعات دستگاه لیزر می شود که برای رفع خرابی لیزر هزینه قابل توجهی باید پرداخته شود.

انجام برش لیزری برای فلزات آینه ای و براقانجام برش لیزری برای فلزات آینه ای و براق

آیا می توان فلزات براق را برش داد؟

همانطور که اشاره شد برش فلزات براق با مشکلات زیادی روبرو است و بدیهی است که نسبت به سایر برش ها زمان بر و پرهزینه می باشد.

آخرین مطالب تکمیلی شرکت پرسناژ لیزر را در این بخش دنبال نمایید

برش لیزری در فلز برنج چه کاربردهایی دارد؟

دستگاه برش لیزری نقره به چه نحوی کار می کند؟

یک دستگاه برش لیزری و حکاکی لیزری خوب چگونه است؟

راه حل برش فلزات براق

شرکت پرسناژ لیزر سرمایه گذاری زیادی در زمینه آموزش و گسترش تکنولوژی سیستم های لیزر انجام داده است. به منظور بر طرف کردن مشکلاتی که در حین برش لیزری  فلزات براق پیش می آید؛ شرکت پرسناژ از دستگاه های برش لیزری فایبر جدید و پیشرفته برای ارائه خدمات برش لیزر استفاده می نماید. دستگاه های برش لیزری فایبر با استفاده از آینه ها، پرتوی لیزر را به طور مستقیم از طریق کابل های فیبر نوری به داخل هد منتقل می کند، این امر باعث ثابت شدن پرتو و کوتاه شدن مسیر می شود. این روش بازگشت پرتو ندارد و نسبت به روش سنتی سریعتر و مقرون به صرفه تر می باشد. استفاده از این فناوری لیزر برش، همچنین به ما این امکان را می دهد که  ضخامت فلز مورد نظر را افزایش دهیم.

راه حل برش فلزات براقراه حل برش فلزات براق

مزایای برش لیزر فلزات

انعطاف‌پذیری، دقت زیاد، سرعت بالا، تکرار برش‌های یکسان، کیفیت لبه برش، کمترین ضایعات و پرتی متریال، تولید همزمان قطعات با ضخامت یکسان از مزایای برش لیزر فلزات می باشد.

برش لیزری انواع فلزات

برش لیزر بر روی انواع ورق ‌های فلزی نظیر استیل مات، استیل براق، استیل آینه ای، برنج، مس، آهن، آلومینیوم، گالوانیزه و ... با ضخامت‌ مختلف و سایزهای متفاوت قابل اجرا می‌باشد. در صورت تمایل به داشتن اطلاعات تکمیلی با بخش فروش شرکت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه