آخرین مطالب
برچسب ها

دستگاه حکاکی لیزری برای چه مصارفی استفاده می شود؟

1399/12/02 | تعداد نظرات :0
دستگاه حکاکی لیزری برای چه مصارفی استفاده می شود؟

دستگاه حکاکی لیزری و استفاده های آن 

COVID-19  منجر به از دست رفتن مشاغل زیادی در سراسر جهان شده است و همین امر منجر به افزایش تقاضا برای مشاغل خانگی شده است.اگر ذوق هنری دارید، حکاکی لیزری ممکن است همان چیزی باشد که شما برای راه اندازی یک تجارت سودآور نیاز دارید. تمام آنچه شما نیاز دارید یک دستگاه حکاکی لیزری و متریال مناسب برای حکاکی لیزری است. در این مقاله سعی داریم دستگاه حکاکی لیزر و مصارف آن را بررسی کنیم. 

کاربرد دستگاه حکاکی لیزری برای چه کاری است؟

با دستگاه حکاکی لیزری، هر کاری امکان پذیر است زیرا شما می توانید تقریبا هر متریالی ای را برش لیزری و حکاکی لیزری کنید. متریال های قابل حکاکی معمولا شامل فلز، پلاستیک، چوب، چرم، سرامیک و شیشه است. شما می توانید از حکاکی لیزری برای ایجاد طرح های پیچیده به منظور زیبایی محصول (به عنوان مثال حکاکی جواهرات) یا به دلایل تجاری (به عنوان مثال حک بارکد و آرم) استفاده کنید.

دستگاه لیزر و کاربرد آن در صنایعدستگاه لیزر و کاربرد آن در صنایع 

حکاکی با دستگاه لیزر چیست و چگونه کار می کند؟

حکاکی لیزری روشی است که با استفاده از پرتوی لیزر سطح متریال دستکاری می شود. این امر زمانی اتفاق می افتد که لیزر گرمای زیادی ایجاد کند که باعث بخار شدن مواد در معرض حفره هایی که تصویر نهایی را تشکیل می دهند می شود.
اصولا دو نوع دستگاه حکاکی لیزر وجود دارد. اولین گروه دستگاه لیزر حکاکی است که قطعه کار ثابت است و نور لیزر برای ایجاد حکاکی حرکت می کند. دسته دوم، دستگاه لیزر و قطعه کار استفاده می کند که هر دو بی حرکت و ثابت هستند اما آینه ها پرتو لیزر را برای حکاکی یا برش بر روی سطح حرکت می دهند.

ایده هایی برای تجارت حکاکی لیزری

با استفاده از دستگاه حکاکی لیزر، طیف گسترده ای از محصولات وجود دارد که می توانید تولید نمایید. در این مقاله، تنها چند ایده تجاری وجود دارد که از حکاکی لیزری استفاده می کنند که به شرح زیر می باشد:

دکوراسیون داخلی منزل

موارد مختلفی وجود دارد که می توانید با استفاده از دستگاه حکاکی لیزری برای دکوراسیون داخلی منزل تولید کنید. به عنوان مثال، زیر لیوانی های ساده ای که برای زیر لیوان نوشیدنی ها استفاده می شوند ،را می توان با حکاکی لیزر یا الگوهای مختلف، جذاب کرد. معمولا زیر لیوانی ها را با پلکسی گلس ساخته می شوند اما با استفاده از دستگاه حکاکی لیزری، می توان از بسیاری از متریال ها مانند چوب، شیشه، کاشی، سنگ، چوب، انواع فلزات و موارد دیگر استفاده کرد. علاوه بر این، از برش لیزری می توان برای حک لیزر چرم یا هر نوع پارچه نیز استفاده کرد. با دستگاه برش لیزری می توانید بالش، ملحفه و پتوهای تزئینی تولید نمایید.

وسایل یادگاری

با استفاده از دستگاه لیزر حکاکی همچنین می توانید وسایل یادگاری که هم تزئینی باشد و هم کاربردی بسازید. به عنوان مثال، تولید جاکلیدی با حکاکی لیزری بسیار ساده  است. شما همچنین می توانید با حکاکی لیزری عکس دلخواه خود آلبوم عکستان را سفارشی کنید.

مدل های معماری

برای معماران، مهندسان یا هر شخصی که از زیبایی های طراحی و معماری لذت می برد، حکاکی لیزری نوع مدل مینیاتوری جذاب می باشد.

لوازم جانبی کامپیوتر

اگر می خواهید شغلی داشته باشید که به لوازم جانبی کامپیوتر متمرکز باشد، حکاکی لیزری می تواند به شما در دستیابی به هدف مورد نظرتان کمک کند. شما می توانید انواع طرح های دلخواه و لوگوهای سفارشی را روی ماوس پد، مموری، قاب موبایل و غیره حکاکی لیزری نمایید. شرکت پرسوناژ با ارائه بهترین خدمات در کنار شما همراهان گرامی می باشد.

استفاده از دستگاه حکاکی لیزر در مصارف متنوعاستفاده از دستگاه حکاکی لیزر در مصارف متنوع 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه