آخرین مطالب
برچسب ها

آیا تجارت حکاکی با لیزر سودآور است

1399/12/02 | تعداد نظرات :0
آیا تجارت حکاکی با لیزر سودآور است

کارآفرینی یکی از مطمئن ترین راه های کسب درآمد است. اگرچه علامت گذاری لیزر چیز جدیدی نیست ، مدل تجاری از طریق روش حکاکی لیزر بسیار جالب توجه است. اما سوال مهم این است که آیا حکاکی لیزر سودآور است و ارزش وقت شما را دارد؟ پاسخ ساده این است: بله. شما به راحتی می توانید محصولات حکاکی شده با لیزر را تولید کرده و در سایت های اینترنتی به فروش برسانید.

اما به خاطر بسپارید کسب و کار با دستگاه حکاکی با لیزر باید مانند سایر فعالیت های تجاری انجام شود. تصور نکنید که فقط به این دلیل که کسب و کار خود را راه اندازی کرده اید به طور خودکار به موفقیت و درآمد خواهید رسید. آنچه برای راه اندازی تجارت با دستگاه لیزر حکاکی نیاز دارید. دقیقاً چه چیزی برای شروع کار حکاکی لیزری خود نیاز دارید؟ چهار مورد زیر برای راه اندازی کسب و کار با دستگاه حکاکی لیزر ضروری است.

دستگاه حکاکی لیزری

بدیهی است که بدون داشتن دستگاه حک لیزر نمی توانید کار حکاکی لیزر را شروع کنید. دستگاه های حکاکی های لیزری در اندازه های مختلف و با قدرت لیزر متفاوت هستند. در حقیقت ، این ها بدون شک مهمترین مشخصات قابل جستجو برای دستگاه لیزر حکاکی به منظور استفاده در تجارت حکاکی لیزری مستقر در کارگاه شما هستند. اندازه دستگاه حکاکی لیزر با توجه به اندازه محل قرارگیری آن تعیین می شود.

هرچه اندازه میز دستگاه لیزر بزرگتر باشد ، قطعات بزرگتر یا بیشتری را می توانید برش لیزری یا حکاکی لیزری کنید. بعضی از دستگاه های لیزر دارای میز ثابت هستند در حالی که برخی دیگر دارای میز قابل تنظیم هستند. اگر به دنبال دستگاه حکاکی لیزری برای کار بر روی اشیا با اندازه های مختلف هستید ، شما نیازمیز قابل تنظیم خواهید داشت. تا جایی که قدرت لیزر بیشتر می شود، هر چه وات قدرت دستگاه حکاکی لیزر بیشتر باشد ، قدرت دستگاه لیزر حک بیشتر و قدرت اجرای شما نیز بیشتر است و در نتیجه برای حکاکی لیزری یا برش لیزری متریال مورد نظر با سرعت بیشتری کار خواهید کرد.

آخرین مطالب تکمیلی شرکت پرسناژ را در این بخش دنبال نمایید

حک و برش لیزری در مقایسه با چاپ سه بعدی

با دستگاه لیزر برش، شیلد محافظ صورت بسازید

اشتباهات رایج در حکاکی با لیزر و نحوه جلوگیری از اشتباهات

کامپیوتر / لپ تاپ

شما باید طرح حکاکی لیزری مورد نظر خود را به کامپیوتر متصل کنید که از طریق آن ایده دلخواه را  برای چاپ لیزری آماده سازید. تشبیه کلمه چاپ لیزری  به شما یادآوری می کند که دستگاه لیزر از طریق کابل USB به لپ تاپ شما متصل می شود و دستورات را برای پردازش فایل لیزر به همان روشی که چاپگر انجام می دهد، دریافت می کند.

برای استفاده از دستگاه لیزر حک به کامپیوتر سطح بالا نیازی ندارید. یک کامپیوتر معمولی هم کافی است اما باید حداقل مشخصات لازم برای اجرای نرم افزارهای ویرایش عکس مانند فتوشاپ را داشته باشد. این بدان معناست که شما به کامپیوتری نیاز دارید که حداقل نیازهای زیر را داشته باشد:

  • Intel core 2 یا AMD Athlon 64 processor  (حداقل 2GHz)
  • ویندوز 7 یا بالاتر
  • حداقل2 GB Ram اگرچه 8 GB Ram بهتر است
  • نمایش 1024 78 x با 16 بیت یا بیشتر
  • حداقل 2.6 GB   فضای خالی

نیازی نیست که کامپیوتر جدید داشته باشید - تا زمانی که کامپیوترتان خوب کار می کند و حداقل شرایط لازم را دارد، می توانید با آن کار کنید. بدیهی است که این مشخصات حداقل موارد مورد نیاز برای اجرای نرم افزار Adobe Photoshop هستند ، بنابراین اگر از نرم افزارهای دیگری استفاده می کنید ، ممکن است لازم باشد که سیتم کامپیوتر را ارتقا دهید.

تجارت حکاکی با لیزرتجارت حکاکی با لیزر

متریال لیزر

این که از چه متریالی می خواهید برای حکاکی لیزر استفاده کنید مهم است. حکاکی لیزری را می توان روی  انواع چوب، سنگ، استیل، طلا، پلاستیک، اکریلیک، شیشه، چرم، نمد،چوب پنبه ، ملامین و غیره انجام داد. شما می توانید از تکنیک های حکاکی لیزری برای تولید کالاهای سفارشی خود استفاده کنید یا می توانید همچنین از حکاکی لیزر برای شخصی سازی موارد دیگر مانند کیف پول، لیوان، ساعت، زیورآلات، جاکلیدی تبلیغاتی و تقریباً هر نوع کالای جدیدی که فکر می کنید استفاده کنید. قبل از خرید دستگاه حکاکی لیزر می بایست به مواد مورد استفاده آن فکر کنید.

این مورد به شما کمک می کند بدانید که کدام دستگاه حکاکی لیزر برای کار شما مناسب تر است. به عنوان مثال ، نقطه کانونی لنز تعیین می کند که حکاکی شما از نظر ضخامت تا چه اندازه تحمل می کند. بنابراین کسی که به دنبال حکاکی مقوا های ضخیم است ، به لنز قوی تری نسبت به لنزهایی که می خواهد حکاکی های ساده روی مواد پلاستیکی انجام دهد، نیاز دارد.

طرح لیزر

طرح لیزر به الگوهایی گفته می شود که شما در نظر دارید روی متریالی که با آن کار می کنید حکاکی نمایید. سه راه اصلی برای انجام این کار وجود دارد، اول از همه، شما می توانید از فتوشاپ، کرل دراو و یا نرم افزاری که با آن آشنا هستید استفاده کنید تا طراحی سفارشی خود را اجرا نمایید. بدیهی است که این فقط برای افرادی است که دارای مهارت های طراحی هستند. در مرحله دوم، می توانید طرح های رایگان  را از سایت های مختلف دانلود نمایید. و در نهایت ، شما فقط می توانید طرح دلخواه خود را از سایت shutterstock.com خریداری کنید. با این روش می توانید طرح های از پیش طراحی شده را جستجو کنید و فقط برای طراحی مورد علاقه خود هزینه کنید. 

بنابراین به طور خلاصه ، شروع کسب و کار حکاکی لیزری سودآور امکان پذیر است. اما برای رونق کسب و کار خود می بایست سخت کار کنید  این سختی برای هر شغلی صدق می کند ، بنابراین اجازه ندهید روحیه شما را تضعیف شود. دستگاه حکاکی لیزری خود را بخرید و اجازه دهید ماجراجویی آغاز شود.
دیدگاه ها
1
ثبت دیدگاه