لطفا منتظر بمانید

سوالات متداول برای خرید دستگاه حکاکی لیزر

02 اسفند ، 1399
شرکت بین المللی پرسناژ
0 کامنت

اگر به فکر خرید دستگاه حکاکی لیزر هستید این 6 سوال را از خود بپرسید!

دستگاه های حکاکی لیزری ابزاری مفید هستند و در صورتی که اغلب از دستگاه لیزر حکاکی استفاده می کنید، خریدن یکی از آن ها منطقی است. اگر قصد خرید دستگاه حک لیزری را دارید، موارد زیادی وجود دارد که باید قبل از خرید به آن فکر کنید. گزینه های بسیاری برای انتخاب دستگاه لیزر وجود دارد و دلایل خوبی برای انتخاب دستگاه لیزر حکاکی نسبت به انواع دیگر وجود دارد. مهم است که قبل از تصمیم گیری در باره دستگاهی که قصد دارید خریداری کنید جوانب مثبت و منفی هر یک از دستگاه های حکاکی لیزر را بسنجید. در این مقاله به مهم ترین سوالات برای خرید دستگاه حکاکی لیزری پاسخ می دهیم. 

پرسش و پاسخ های رایج برای خرید دستگاه برش لیزرپرسش و پاسخ های رایج برای خرید دستگاه حکاکی لیزر 

1. چند وقت یک بار از دستگاه حکاکی لیزری استفاده می کنم؟

اگر هر چند وقت یک بار قصد استفاده از حکاکی لیزر را دارید، ممکن است خرید دستگاه لیزر حکاکی بهترین گزینه برای شما نباشد. در این مورد، اجرای پروژه به یک مرکز ارایه خدمات حکاکی لیزری حرفه ای برای مدیریت هزینه پروژه مقرون به صرفه تر می باشد. با برون سپاری لیزرکاری، می توانید پروژه های خود را مدیریت کنید و اطمینان حاصل کنید که کار به درستی انجام می شود. با این حال، اگر قصد دارید اغلب اوقات از دستگاه لیزر حکاکی استفاده کنید، باید تصمیم بگیرید که کدام یک برای انواع دستگاه حکاکی لیزر برای پروژه هایی که کار می کنید بهترین است.

2. آیا استفاده از دستگاه لیزر حکاکی دشوار است؟

اگر نگران یادگیری نحوه استفاده از دستگاه حکاکی لیزری هستید، این امر نمی تواند مانع خرید دستگاه حکاکی لیزری شود. شما می توانید از انواع مختلف از نرم افزارهای طراحی با که مناسب حکاکی لیزری است استفاده کنید، بنابراین ممکن است نیازی به یادگیری نرم افزار طراحی جدید برای استفاده از حکاکی لیزر نداشته باشید. هنگامی که دستگاه لیزر حکاکی راه اندازی شد، درک شما از نحوه استفاده از آن بیشتر می شود.

3. چه متریالی را می توانم حکاکی کنم؟

دستگاه های حکاکی لیزری به دلیل تنوع متریالی که می توانند حکاکی کنند، بسیار مفید هستند. قبل از انتخاب دستگاه حکاکی لیزری که می خواهید خریداری کنید، باید در مورد پروژه ها و مترریال مورد نظرتان فکر کنید. متریال های مختلفی وجود دارد که می توان با دستگاه لیزری حکاکی کرد.
فلزات - از دستگاه حکاکی لیزری فلزات می توان برای حکاکی جاکلیدی، زیورآلات، هدایای تبلیغاتی و بسیاری مواد دیگر استفاده کرد. حکاکی لیزری فلزات دقیق و ظریف است.
پلاستیک و لاستیک - مزیت استفاده از دستگاه حکاکی لیزری نسبت به روش سنتی این است که شما می توانید بدون نگرانی در مورد ذوب شدن پلاستیک، پلاستیک، طرح مورد نظر را بسیار دقیق حک لیزری کنید. دستگاه حکاکی لیزری CO2 بهترین گزینه برای هر کسی است که قصد حکاکی لیزری پلاستیک یا حکاکی لیزری لاستیک را دارد.
شیشه یا کریستال - از آنجا که شیشه و کریستال بسیار شکننده هستند، نمی توان آن ها را با روش سنتی حک کرد. حکاکی با دستگاه لیزر دائمی و دقیق است. کاغذ و مقوا - استفاده از دستگاه حکاکی لیزری برای برش کاغذ بسیارعالی است. دستگاه لیزر برای تولید کارت دعوت، کارت ویزیت مورد استفاده قرار می گیرد.

4. آیا متریالی وجود دارد که نباید حکاکی لیزری شود؟

این سوالی است که قطعاً باید قبل از شروع حکاکی لیزری بدانید. شما باید مطمئن شوید که از حکاکی لیزر به متریال مورد نظر آسیب نمی رساند. همچنین متریال های خاصی می توانند با لیزر واکنش نشان دهند و برای سلامتی شما مضر باشند. به عنوان مثال، وقتی پی وی سی توسط لیزر برش داده می شود، می تواند اسید کلریدریک و گازهای سمی ایجاد کند که خطرناک است. حتما قبل از خرید دستگاه لیزر، با شرکت فروشنده مشورت کنید.

5. به چه سایزی از دستگاه لیزر حکاکی نیاز دارم؟

در حالی که هر دو دستگاه حکاکی لیزری رومیزی و دستگاه حکاکی لیزری CO2 از یک طراحی برخوردار هستند، اما اندازه حکاکی لیزر به پروژه های شما بستگی دارد. شما به یک دستگاه لیزر حکاکی احتیاج دارید که به راحتی در فضای اداری یا کارگاه شما جای بگیرد اما به اندازه کافی بزرگ باشد و بتوانید پروژهایتان را انجام دهید. اگر با متریال های سایز بزرگ کار می کنید دستگاه لیزر حکاکی سایز بزرگ مناسب شما است، با این حال، برای متریال با سایز کوچک، دستگاه حکاکی لیزری رومیزی گزینه عالی خواهد بود.

6. دستگاه لیزر حکاکی را کجا قرار دهم؟

قبل از خرید دستگاه حک لیزر، بهتر است به این فکر کنید که دستگاه را در کجا قرار می دهید. شما می بایست مطمین شوید که فضای کافی برای کار با دستگاه حکاکی لیزری در کارگاه یا دفتر کار خود دارید و همچنین باید از تهویه مناسب آن اطمینان حاصل کنید. این ایده خوبی است که دستگاه حکاکی لیزر خود را حدود سی سانت از دیوار یا هر مانعی دور نگه دارید. این کار باعث می شود که هوا از طریق فن های دستگاه لیزر حکاکی گردش کند و دستگاه لیزر در طول مراحل حکاکی خنک نگه داشته شود. همچنین باید بتوانید دستگاه حک لیزر را به پریز برق متصل کنید که بتواند برق مورد نیاز حکاکی لیزر را تأمین کند.

انتخاب دستگاه لیزر حکاکی مناسب نیازهای شما

قبل از تصمیم گیری برای خرید و استفاده از دستگاه حکاکی لیزری، مهم است که خودتان این سوالات را بررسی کنید، اما همچنین در مورد سوالات بعدی با شرکتی که دستگاه حکاکی لیزر را خریداری می کنید، مشورت کنید. در مورد هدف خود برای استفاده از دستگاه حکاکی لیزری با شرکت فروشنده صحبت کنید. فروشنده دستگاه لیزر می توانند به شما کمک کند و بهترین دستگاه حک لیزری مطابق با نیاز تان را پیشنهاد دهد. این کار باعث می شود که قبل از خرید دستگاه حکاکی لیزری، از تمام موارد کاملاً مطلع باشید.

قیمت و خرید دستگاه برش لیزریقیمت و خرید دستگاه حکاکی لیزری 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران
به این صفحه امتیاز دهید

امتیاز کاربران