لطفا منتظر بمانید

چه زمانی از برش لیزری استفاده کنیم

25 اردیبهشت ، 1400
شرکت بین‌المللی پرسناژ
0 کامنت

برش لیزری برای بسیاری از پروژه ها یک روش عالی برای ساخت است. این یک روش موثر برای برش طرح های دو بعدی از مواد ورق است. برش لیزری یک روش عالی برای ساخت بسیاری از پروژه ها است. این روش، یک شیوه  موثر برای برش طرح های دو بعدی است. وقتی یک بار با برش لیزر کار کنید ممکن است وسوسه شوید همه متریال ها را با لیزر برش دهید.
اگرچه دستگاه های برش لیزری بسیار کاربردی می باشند ، اما همیشه مناسب پروژه شما نیستند. عوامل مختلفی وجود دارد که تعیین می کند کدام روش ساخت برای اجرای طراحی شما موثرتر است. پروژه های برش لیزری با طرح های کوچک هندسه شکل و پیچیده و یا طرح هایی شبیه توری برای برش روی کاغذ بسیار مناسب می باشند. به دلیل نازک  بودن ورق کاغذ، برش لیزری خیلی سریع پیش می رود. لیزر برش قادر است اشکال کوچک تر را با دقت بیشتری نسبت به قیچی برش دهد. اگر به تولید تابلو پلاستیکی شفاف و با طرح مات، گوشه های تیز و لبه های صیقلی تمیز نیاز دارید ، برش لیزری انتخابی عالی است. لیزر برش قادر است جزئیات واضح و دارای عمق را ایجاد نماید. کاربرد دیگر لیزر که جالب است سوزاندن تصویر یا عکس روی متریال چوب می باشد. طرح های حکاکی شده روی چوب می توانند عمق را نشان دهند و حتی سایه روشن ایجاد کنند.

مطالب بیشتر ما را دنبال کنید

استفاده از برش لیزری

استفاده از برش لیزری

سایز متریال و نوع مواد برای برش لیزری محدودیت ایجاد می کند. متریال هایی که بزرگتر از سایز میز لیزر هستند در دستگاه قرار گرفته نمی شود و قابل برش نیستند. اکثر برش های لیزری حداکثر ضخامت متریال را در کتابچه راهنما نشان می دهند. متریال شما باید به اندازه سایز دستگاه برش داده شوند. علاوه بر این ، باید از موادی که برای برش خوردن، نیاز به بیشتر از دو بار برشکاری دارد ، خودداری شود. زیرا اگر برش لیزری مجبور به تکرار عمل برش روی یک مسیر باشد، لبه های طرح  خراب می شود. به علاوه، بخار متریال باعث ایجاد دود و تولید پسماند می شود. هر چیزی را با دستگاه برش لیزر برش ندهید مگر اینکه بدانید آن بخار متریال برش خورده برای سلامتی بی خطر است.
اگر متریالی که می خواهید توسط دستگاه لیزر برش داده شود ایمن است ، ممکن است تصمیم بگیرید که برش لیزری روشی مناسب برای پروژه شما است. قبل از شلیک نور لیزر ، به تمام منابعی که در دسترس دارید فکر کنید. آیا برش یک طرح مربع شکل ساده روی تخته سه لا توسط اره سریع تر و تمیزتر خواهد بود؟ آیا می توانید به طور موثرتری با دست سوراخ ایجاد کنید یا با دستگاه CNC؟ آیا برش لیزری در واقع باعث صرفه جویی در وقت و پیشرفت پروژه شما می شود؟ به طور خلاصه، چند دقیقه وقت بگذارید تا طرحی را که در ذهن دارید مرور کنید و تصور کنید چه روش های دیگری می تواند برای پروژه شما مفید باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران
امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 5از 5 (از 51رای)
به این صفحه امتیاز دهید

امتیاز کاربران