لطفا منتظر بمانید

برش لیزری مواد اورگانیک

09 خرداد ، 1400
شرکت بین‌المللی پرسناژ
0 کامنت

برش لیزری مواد اورگانیک | برش لیزر روی چرم طبیعی
برش لیزری مواد اورگانیک | منظور از ارگانیک در برش لیزری، متریالی است که از ماده اولیه طبیعی (نه آزمایشگاهی) تهیه می شوند. این گونه متریال های به طور تمیز سوخته  می شوند.

برخی از مواد پر طرفدار برای برش لیزری از متریال های لورگنیک تهیه می شوند. منظور از ارگانیک ، متریالی است که از ماده اولیه طبیعی (نه آزمایشگاهی) تهیه می شوند. مواد گیاهی می تواند پردازش شده و به صورت ورق های شفاف یا بلوک های جامد در آید. این گونه متریال های به طور تمیز سوخته  می شوند. کاغذ، ورق های کاغذی و انواع مقوا به دلیل تراکم و ضخامت یکنواخت ، گزینه های بسیار خوبی برای برش لیزر هستند. در برش لیزری، کاغذ به طور تمیز می سوزد و لبه های آن ترد می شود. به دلیل نازک بودن ورق کاغذ ، منحنی تقریباً نامرئی است. ورق کاغذ برای ساخت طرح های تاشو ، آثار هنری لایه ای و تزئینات توسط برش لیزری متریالی عالی است.

برش لیزری چوب

چوب را می توان به طور تمیز با لیزر برش داد اما متغیرهای طبیعی زیادی بر روی برش لیزری چوب تاثیر دارد. اگر لیزر به گره ها یا حفره های خالی چوب های جنگل برخورد کند ، پیش بینی نتیجه نهایی لیزر برش دشوار خواهد بود. تراکم چوب نیز عامل دیگری می باشد. برای برش لیزری چوب های بیش از حد متراکم می بایست نور لیزر چندین بار از روی سطح چوب عبور کند. از آنجا که سطح چوب قابل رویت است می توان طرح برش را در اطراف گره ها و حفره های چوب اجرا کرد. چوب گزینه ای عالی برای حکاکی لیزر است. تخته سه لا از لایه های نازک زیادی از چوب و چسب تشکیل شده که روی هم قرار گرفته اند و دارای ضخامت ها و کیفیت های مختلف هستند. دودهای تولید شده از برش لیزر تخته سه لا از دود ، چسب و ترکیبات نهایی سمی تشکیل شده است.

برش لیزری مواد ارگانیک

برش لیزری مواد ارگانیک

منسوجات طبیعی که از پنبه ، بامبو ، پشم و غیره تهیه می شوند را می توان به راحتی توسط دستگاه لیزر، برش داد. کیفیت لبه  برش مناسب است اما رنگ لبه های کار قهوه ای می شود. می توان با استفاده از هوای فشرده در طی فرآیند برش لیزری، بخارها را از مواد دور کرد. ترکیب برش لیزر با منسوجات می تواند نتایج بسیار حیرت انگیزی ایجاد کند. برش طرح های پیچیده و طرح هایی که برش آن توسط دست غیر قابل اجرا است به راحتی توسط دستگاه برش لیزری قابل برش می باشد.

مطالب بیشتر را دنبال کنید

برش لیزری چرم طبیعی

پوست حیوانات یا چرم طبیعی در حدود 1/8 اینچ به به راحتی با نور لیزر قابل برش نیست و خروجی یکسان و مشابه هم ندارند. با تمرین می توانید نتایج زیبایی از حکاکی لیزری بدست آورید اما در نظر داشته باشید خروجی هر کار با کار دیگر متفاوت است. قبل از اجرای نهایی طرح، روی تکه ای از متریال تنظیمات مختلف را امتحان کنید و پس از رسیدن به بهترین نتیجه، برش لیزر را روی متریال نهایی اجرا کنید.

لیزر برش

لیزر برش

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران
امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 5از 5 (از 51رای)
به این صفحه امتیاز دهید

امتیاز کاربران