لطفا منتظر بمانید

آشنایی با نحوه کار با دستگاه لیزر

13 شهریور ، 1400
شرکت بین‌المللی پرسناژ
0 کامنت

اگر قبلاً هواکش را روشن نکرده اید، درب دستگاه را ببندید. از تنظیمات لیزر خود اطمینان حاصل کنید که متریال را برش می دهید منعکس می کند. بعضی از ماشین های لیزر، برای برش لیزری از قبل تنظیم شده اند و اگر از متریال جدیدی استفاده می کنید و نمی خواهید تنظیمات برش را حفظ کنید، مطمئن شوید که تنظیمات منساب متریال مورد نظرتان است. اگر از تنظیمات مربوط به متریال مورد نظر چیزی نمی دانید، جستجوی اینترنتی به شما کمک خواهد کرد که پروفایل را تنظیم کنید. اطلاعات بیشتر درباره تنظیمات خاص در قسمت تنظیمات دستگاه لیزر وجود دارد.

قبل از اینکه دیگر مراحل کار با دستگاه لیزر را برای شما عزیزان بیان کنیم، بهتر است ابتدا مقاله " نحوه کار با دستگاه لیزر" را مطالعه کرده تا با جزئیات بیشتری از کارکرد این دستگاه آشنا شوید.

نحوه عملکرد دستگاه لیزر به این صورت می باشد که قبل از اجرای کار، دستگاه برش لیزر باید به شما اعلام کند که برش لیزر چه مدت طول می کشد. برای یک دقیقه بعدی کار لیزر را از نزدیک مشاهده کنید و مطمئن شوید که شروع به بریدن طرح مورد نظر در محلی که مشخص کرده اید می کند و آن را تشخیص می دهد. 

  • آیا شبیه تیرگی حکاکی لیزری مورد انتظار شما است؟
  • آیا لیزر فعال است؟
  • آیا لیزر برش در جای مناسب روی متریال است؟

اگر خوش شانس باشید، آنچه انتظار دارید را خواهید دید. در غیر این صورت ، باید دکمه مکث (pause) یا دکمه توقف اضطراری (stop) برای متوقف کردن عملیات لیزر روی دستگاه لیزر حکاکی و برش وجود داشته باشد تا بتوانید در صورت نیاز از آن استفاده  کنید.

آشنایی با نحوه کار با دستگاه لیزرآشنایی با نحوه کار با دستگاه لیزر

پس از اتمام عملیات برش لیزر و قبل از باز کردن درب دستگاه لیزر، درب دستگاه را برای یک یا دو دقیقه بسته نگه دارید. مهم است که پس از پایان لیزرکاری صبر کنید، زیرا سیستم خروجی هوا قادر به تهویه کل دستگاه لیزر نخواهد بود، و دودها مستقیماً به ریه های شما منتقل خواهد شد.

پس از لیزرکاری می بایست قادر باشید که قطعه های کار برش خورده را جداگانه از روی میز بردارید. پس از پایان عملیات برش لیزر یک یا چند فایل، باید همه متریال ها را از داخل دستگاه لیزر بیرون بیاورید. همچنین می توانید همزمان با قرار دادن قطعات در کنار هم، بیش از یک فایل را برش دهید. به این ترتیب، می توانید قطعات خود را با یکدیگر تراز کنید.

پر بازدیدترین مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

ساخت تاپر کیک تولد و عروسی با لیزر برش و حکاکی

حلقه ازدواج خود را با حکاکی لیزری شخصی سازی کنید

آموزش آماده سازی تصویر برای حکاکی لیزری چوب با نرم افزار کرل دراو

استراتژی دیگر برای صرفه جویی در وقت، تولید به صورت دسته ای است. پس از تهیه قطعه کاری، ممکن است توسط خودتان یا مشتری خود مجبور شوید نسخه های خود را تهیه کنید.

 پس از تهیه یک قطعه کاری، ممکن است توسط خودتان یا مشتری خود مجبور شوید نسخه های خود را تهیه کنید. اگر قبلاً همه موارد را تنظیم کرده اید، روند کار بسیار موثرتر است. تنظیم دستگاه لیزر برای نوع خاصی از متریال کارآمد است و سپس می توانید در بررسی دستگاه لیزر بین سطوح سرعت بیشتری باشید.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران
امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 5از 5 (از 51رای)
به این صفحه امتیاز دهید

امتیاز کاربران