لطفا منتظر بمانید

سوالاتی که می بایست قبل از خرید دستگاه حکاکی لیزری از خود بپرسید

02 مهر ، 1400
شرکت بین‌المللی پرسناژ
0 کامنت

دستگاه های حکاکی لیزری ابزاری مفید و کاربردی هستند. در صورتی که اغلب از دستگاه حک لیزری استفاده می کنید خرید دستگاه لیزر منطقی است. اگر قصد خرید دستگاه حکاکی لیزر را دارید، نکات زیادی وجود دارد که باید قبل از خرید به آن ها توجه کنید. تعداد زیادی گزینه برای انتخاب دستگاه لیزر وجود دارد و دلایل خوبی برای انتخاب یک نوع دستگاه لیزر حکاکی نسبت به نوع دیگر وجود دارد.

مهم است که قبل از تصمیم گیری برای خرید دستگاه برش لیزر، جوانب مثبت و منفی هر یک از دستگاه های حکاکی لیزر را به دقت بسنجید. چند سوال وجود دارد که باید قبل از تصمیم به خرید دستگاه حکاکی لیزری از خود بپرسید.

سوالات مهم خرید دستگاه حکاکی لیزریسوالات مهم خرید دستگاه حکاکی لیزری

  • چه متریالی را می توانم حکاکی لیزری کنم؟

حکاکی های لیزری به دلیل تنوعی در حکاکی دارند برای صنایع مختلف بسیار مفید هستند. قبل از انتخاب این که دستگاه حکاکی لیزری را خریداری کنید، باید در مورد پروژه های مختلفی که کار خواهید کرد و موادی که می توانید حک لیزری کنید تحقیق نمایید. هم دستگاه حکاکی لیزری رومیزی و هم دستگاه حکاکی لیزری CO2 توانایی حکاکی لیزر انواع مختلفی از مواد را دارند. در اینجا مواد مختلفی وجود دارد که می توان با دستگاه لیزر، حکاکی انجام داد.

حک لیزری فلزات: از حکاکی لیزری فلزات می توان برای حکاکی جاکلیدی، حکاکی جواهرات، حکاکی هدایای تبلیغاتی، حکاکی پلاک اسم و بسیاری از موارد دیگر استفاده کرد. حکاکی لیزری بسیار دقیق است و می توان برای حکاکی لیزری انواع فلزات از دستگاه حک لیزری رومیزی و حکاکی لیزری CO2 استفاده کنید.

مهترین سوالات حکاکی لیزریمهترین سوالات حکاکی لیزری

دیگر مطالب مرتبط با این مقاله را در این بخش دنبال نمایید

آشنایی با تنظیمات دستگاه لیزر

ایمنی دستگاه لیزر برش و حکاکی

آشنایی با نحوه کار با دستگاه لیزر

حک لیزری پلاستیک و لاستیک: از مزایای استفاده از حکاکی های لیزری به جای روش حکاکی سنتی این است که شما می توانید بدون نگرانی در مورد ذوب شدن پلاستیک، پلاستیک را به صورت بسیار دقیق حکاکی کنید. حکاکی لیزری CO2 بهترین گزینه برای افرادی است که قصد حکاکی لیزری پلاستیک یا حکاکی لیزری لاستیک را دارند.

حکاکی لیزری شیشه یا کریستالحکاکی لیزری شیشه یا کریستال

حک لیزری شیشه یا کریستال: از آنجا که شیشه و کریستال بسیار شکننده هستند، نمی توان آن ها را با روش سنتی حک کرد. با استفاده از حکاکی لیزری می توانید حکاکی هایی دائمی و دقیق بدست آورید که برای ساخت جوایز، جایزه ها یا حتی لیوان ها کریستالی مناسب است. حکاکی لیزری CO2 بهترین گزینه برای حکاکی روی شیشه است.

حک لیزری کاغذ و مقوا: استفاده از دستگاه حکاکی لیزری برای برش کاغذ استفاده ای عالی از دستگاه لیزر است. حکاکی لیزری می تواند برای ساخت دعوت نامه، کارت تبریک، کارهای هنری و سایر موارد خلاقانه مورد استفاده قرار گیرد. حکاکی لیزری می تواند برش ها و طرح های سفارشی را روی کاغذ و مقوا ایجاد کند.

حکاکی لیزر کاغذ و مقواحکاکی لیزر کاغذ و مقوا

  • چند وقت یک بار از دستگاه لیزر استفاده کنم؟

اگر فقط هر چند وقت یکبار قصد دارید از حکاکی لیزر استفاده کنید، ممکن است خرید حکاکی لیزری بهترین گزینه نباشد. برای مدیریت پروژه خود بهتر از از خدمات حکاکی لیزر استفاده کنید که مقرون به صرفه می باشد. از مزایای برون سپاری به شرکت های ارایه دهنده خدمات برش و حکاکی لیزری این است که مسیولیت اجرای پروژه لیزر به عهده شما نمی باشد و از اجرای درست لیزرکاری اطمینان خواهید داشت. با این حال، اگر تصمیم دارید از دستگاه لیزر خیلی زیاد استفاده کنید، خرید دستگاه لیزر منطقی است.

مدت استفاده از دستگاه لیزرمدت استفاده از دستگاه لیزر

  • آیا استفاده از دستگاه حکاکی لیزر سخت است؟

اگر نگران یادگیری نحوه استفاده از دستگاه حکاکی لیزری هستید، این نگرانی مانع خرید دستگاه حک لیزری نمی شود. شما می توانید از انواع مختلفی از نرم افزارهای طراحی برای طراحی جهت حکاکی لیزر استفاده کنید.  بنابراین نیازی به یادگیری نرم افزار طراحی جدید برای استفاده از دستگاه حک لیزر نداشته باشید. هنگامی که دستگاه حک لیزر نصب و راه اندازی شد، متوجه خواهید شد که نحوه استفاده از آن ساده است.

  • آیا متریالی وجود دارد که نباید حکاکی لیزری شوند؟

جواب این سوال چیزی است که قطعاً باید قبل از شروع حکاکی لیزری بدانید. مطمئن شوید که بر روی هر متریالی از حکاکی لیزر استفاده نمی کنید که می تواند به طور بالقوه به متریالی که می خواهید حک کنید آسیب برساند.

متریال مناسب برای حکاکی لیزریمتریال مناسب برای حکاکی لیزری

همچنین، متریال هایی خاصی وجود دارد که می تواند به لیزر واکنش نشان دهند و برای سلامت اراتور مضر باشند. به عنوان مثال، وقتی پی وی سی با لیزر CO2 برش داده می شود، می تواند اسید کلریدریک و گازهای سمی ایجاد کند که برای کاربر دستگاه حکاکی لیزر خطرناک است.

ضروری است که این موضوع را با شرکتی که دستگاه حکاکی لیزر را از آن خریداری کرده اید در میان بگذارید تا اطمینان حاصل شود که فقط متریال های ایمن و مناسب برای سلامت کاربر و دستگاه را حک لیزری می کنید.

نکات مهم قبل از خرید دستگاه حکاکی لیزرینکات مهم قبل از خرید دستگاه حکاکی لیزری

  • به کدام سایز دستگاه حکاکی لیزر نیاز دارم؟

در حالی که هر دو حکاکی لیزری رومیزی و حکاکی لیزری CO2 از یک طراحی برخوردار هستند. اندازه دستگاه حکاکی لیزر به متریال هایی بستگی دارد که روی آن ها کار خواهید کرد. به عبارت دیگر، شما به دستگاه لیزر حکاکی احتیاج دارید که به راحتی در فضای اداری یا کارگاه شما جای بگیرد اما به اندازه کافی بزرگ باشد و در عین حال بتواند پروژه هایی را که مد نظر شما است را انجام دهد.

اگر روی متریال های بسیار بزرگ کار می کنید ، ممکن است بخواهید از یک دستگاه حرفه ای استفاده کنید. با این حال، اگر روی متریال های سایز کوچک تر کار می کنید، دستگاه حکاکی لیزری رومیزی گزینه مناسبی خواهد بود.

  • دستگاه حکاکی لیزری خود را در چه مکانی قرار دهم؟

بهتر است قبل از خرید دستگاه لیزر حکاکی، به این فکر کنید که آن را در کجا قرار می دهید. باید اطمینان حاصل کنید که فضای کافی برای کار دستگاه حکاکی لیزری در کارگاه یا دفتر کار خود دارید و همچنین باید از تهویه مناسب آن اطمینان حاصل کنید.

ایده خوبی است که دستگاه حک لیزر را با فاصله حدود یک فوت از دیوار یا مانع قرار دهید. این کار باعث می شود که هوا از طریق فن های دستگاه حکاکی گردش کند و حکاکی را در طول مراحل حکاکی خنک نگه دارد. همچنین باید بتوانید دستگاه حک لیزر را به پریز برق متصل کنید که برق مورد نیاز دستگاه حکاکی لیزر را تأمین کند.

دستگاه مناسب برای حکاکی لیرزیدستگاه مناسب برای حکاکی لیرزی

  • انتخاب دستگاه لیزر حکاکی مناسب با نیاز شما

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که دستگاه حکاکی لیزری را بخرید ، مهم است که خودتان این سوالات را بررسی کنید ، اما همچنین در مورد سوالات بعدی با شرکتی که می خواهید دستگاه حکاکی لیزر را از آن خریداری می کنید، مشورت کنید.

در مورد هدف استفاده از دستگاه لیزر حکاکی با شرکت فروشنده دستگاه لیزر صحبت کنید و آن ها به شما کمک می کنند بهترین دستگاه حکاکی را برای نیازهای شما انتخاب کنید. حتما قبل از خرید دستگاه حکاکی لیزری ، جواب سوال ها را پیدا کنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران
به این صفحه امتیاز دهید

امتیاز کاربران