لطفا منتظر بمانید

نحوه حکاکی لیزر شیشه بدون آسیب رساندن به آن

29 آبان ، 1400
شرکت بین‌المللی پرسناژ
0 کامنت

حکاکی لیزری روی کریستال و شیشه در دنیای سفارشی سازی بسیار متداول است. از حک لیزری لوگوی شرکت روی ماگ های شیشه ای تا حکاکی لیزری عکس عروس و داماد روی لیوان های شیشه ای، با ظرافت و زیبایی ایجاد می شود.

در این مقاله با نحوه حکاکی لیزر شیشه بدون آسیب به آن آشنا خواهید شد. با ما در شرکت پرسناژ همراه باشید.

لیزرهای CO2 اغلب برای تولید سریع و راحت در مقایسه با روش های سنتی مانند حکاکی مکانیکی و سندبلاست استفاده می شوند. شیشه به دلیل طبیعت شکننده، ماده ای ظریف برای حکاکی لیزری است. با این حال، اگر مهارت خود را خوب می شناسید، می توانید دنیای جدیدی از امکانات را برای نیازهای سفارشی شیشه باز کنید.

حکاکی لیزری شیشه (به طور خلاصه)

حکاکی لیزری روی شیشه فرایندی نسبتاً ساده است. نصب روتاری روی دستگاه لیزر برای حک کامل اشیایی شیشه ای مدور استفاده می شود. لوگو ، تصویر یا طرح مورد نظر  را در نرم افزار طوری تنظیم کنید که گویی قصد چاپ روی کاغذ را دارید. طرح را به دستگاه لیزر ارسال کنید. این استراتژی سریع، آسان و موثر برای حک لیوان ها است. برای حکاکی لیزری شیشه، نوع شیشه اهمیت دارد. از حک لیزری شیشه گران قیمت سرب دار خودداری کنید زیرا گرما را در خود حفظ کرده و باعث ایجاد ناهماهنگی در محصول حک شده می شود.

حکاکی لیزری شیشه بدون آسیب به آنحکاکی لیزری شیشه بدون آسیب به آن

مزایای حکاکی لیزری شیشه ای

از تکنولوژی های بسیاری نظیر sandblasting ،  wet etching،  glass reflow processes ، reactive ion etching برای حکاکی شیشه استفاده می شود. با این حال، حکاکی لیزری نسبت به این فرایندها مزیت دارد. دلیل آن  به شرح زیر است.

  • سریع و دقیق: برای مدت زمان مشابهی که نیاز به ساختن استنسیل برای یک محصول سندبلاست دارید ، می توانید دهها مورد را با لیزر حک کنید. به دلیل دقت بالای لیزرها، جزئیات بالایی را به حکاکی شما می دهند. اگر طرح ها و تصاویر پیچیده ای دارید ، می توانید از حکاکی لیزری با بالاترین دقت استفاده کنید. علاوه بر این، دستگاه های لیزر حکاکی به دلیل دقت بالا، جزئیات بالایی از طرح را حک لیزری می کنند. اگر تمایل به اجرای طرح ها و تصاویر پیچیده دارید ، می توانید از حکاکی لیزری با بالاترین دقت استفاده کنید.
  • سازگار: طرح ها قابلیت ذخیره به صورت فایل در دستگاه حکاکی لیزری را دارند. همچنین می توانید همان فایل را با همان کیفیت، تکرار کنید. از مزایای دیگر حکاکی لیزر، نداشتن نقطه تماس در حین حکاکی لیزر می باشد که به این معنی است که شکستگی ورق ها کمتر است.
  • هزینه: حکاکی لیزری روی شیشه روشی بسیار مقرون به صرفه برای علامت گذاری روی شیشه است. در حقیقت، با وجود اینکه سندبلاست بسیار گران است ، اما محصول نهایی شیشه که با لیزر حکاکی شده است تفاوت چندانی با آنچه که از طریق روش سندبلاست انجام می شود، ندارد.
  • سادگی: حکاکی لیزری شیشه، بر خلاف سایر فناوری های حک شیشه، نیاز به ماسک زدن را برطرف می کند. هنگامی که نیاز دارید تصویر را در دو طرف یک سطح شیشه ای حک کنید ، کافی است تصویر را برعکس کرده ( آینه ای) و لیزرکاری را شروع کنید.
  • اجرای آسان: در مقایسه با روش سندبلاست و حکاکی مکانیکی، لیزرها انعطاف پذیر بوده و همچنین به حداقل تمیزکاری نیاز دارند.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

حکاکی لیزری هدایای تبلیغاتی

مزایای حکاکی لیزری بر روش ها حکاکی سنتی

تفاوت بین حکاکی لیزری و برش لیزری در چیست؟

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران
امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 5از 5 (از 51رای)
به این صفحه امتیاز دهید

امتیاز کاربران