لطفا منتظر بمانید

دلایل اصلی برای انتخاب برش لیزری فلزات

12 بهمن ، 1400
شرکت بین المللی پرسناژ
0 کامنت

دلایل انتخاب برش لیزری فلزات

برش لیزری روشی فوق العاده موثر برای برش ورق های فلزی است. دستگاه های برش لیزری قابلیت های منحصر به فردی را ارائه می دهند که با سایر روش های برش ورق فلز قابل مقایسه نیست. هنگام انتخاب فرآیند برش برای ورق فلز، مهم است که قابلیت های ابزار برش را در نظر بگیرید و قابلیت ها را با نیازهای پروژه مقایسه کنید. بهترین انتخاب برای بسیاری از پروژه های برش فلز،برش لیزری است.

برش دقیق و تمیز، نتیجه استفاده از برش لیزری است. برش لیزری نیازی به صرف هزینه زیاد و زمان پردازش طولانی ندارد و برای برش ورق های استیل ایده آل است. برش لیزری فرآیندی سریع، قابل تکرار و دقیق است، که مناسب استفاده طولانی مدت می باشد.

با استفاده از دستگاه برش لیزری فلزات، از مزایای زیر بهره مند می شوید:

 • لبه های تمیز برش خورده
 • عدم نیاز به تماس فیزیکی با ورق فلز
 • برش دقیق
 • قابلیت های پیچیده کانتور
 • قابلیت برش اشکال پیچیده

علاوه بر مزایای برش لیزری که در بالا ذکرشد، مقرون به صرفه بودن، راندمان بالا، سرعت برش، کیفیت برش و دقت برش نیز ازدلایل اصلی انتخاب برش لیزری می باشد.

دلایل انتخاب برش لیزریدلایل انتخاب برش لیزری

مقرون به صرفه بودن لیزر

همه ما بودجه هایی برای اجرای پروژه های خود داریم که باید به آن پایبند باشیم، و یکی از بهترین راه ها برای کاهش بودجه برای اجرای  پروژه برش ورق فلز، انتخاب دستگاه لیزر برش فلزات است. برش لیزری از کنترل عددی کامپیوتری (CNC) برای برش ورق فلز استفاده می کند. CNC یک فرآیند خودکار است:

 • کامپیوتر لیزر را کنترل می کند.
 • قبل از شروع عملیات، تنها به یک اپراتور برای وصل کردن مشخصات به رایانه مورد نیاز است.
 • رایانه بقیه کارها را انجام می دهد و هزینه های نیروی کار را کاهش می دهد.

لیزر، پرتو متمرکز نور است که به دلیل گرمایی که ایجاد می کند برش انجام می شود. از آنجایی که نور جرم ندارد، در نتیجه، در نور یچ ماده ای وجود ندارد که در طول زمان فرسوده شود.

ابزار برش سنتی از تیغه استفاده می کند  که با استفاده کند می شود، درست مثل یک چاقو، که نیاز به هزینه های اضافی برای تعمیر و نگهداری دارد. بنابراین، برش لیزری علاوه بر هزینه کمتر، نیاز به زمان کوتاه‌ برای اجرا، بهره‌وری را نیز بهبود می‌بخشد.

دیگر مطالب مرتبط با این مقاله را در این بخش دنبال نمایید

دستگاه برش لیزر را چقدر می شناسید

دستگاه CNC چیست و چگونه کار می کند

دستگاه حکاکی لیزری برای چه مصارفی استفاده می شود؟

کارایی و سرعت لیزر

لیزرها می توانند اکثر متریال ها را برش دهند و این کار را سریع تر از ابزارهای برش تیغه ای انجام می دهند. دستگاه های لیزر با سرعتی بیش از 20 متر در دقیقه برش می زنند. سرعت لیزر به پیچیدگی و تحمل ورق فلز نیز بستگی دارد. صرف نظر از پیچیدگی و تحمل ورق فلز، استفاده از تیغ های چند سر یا چندین لیزر که با هم کار می کنند، سرعت برش لیزر را افزایش می دهد.

علاوه بر این، دستگاه های برش های لیزری، به دلیل اینکه CNC خودکار هستند، می توانند در شب حتی زمانی که اپراتورها حضور ندارند، کار کنند. قابلیت برش 24 ساعته، کارایی و سرعت برش لیزری فلز را افزایش می دهد.

کیفیت پیشرفته لیزر

اتوماسیون CNC  قابلیتی فراتر از کاهش زمان دارد. رایانه همچنین با کمترین تغییر در مقایسه با فرآیند غیر خودکار برش می دهد که منجر به برش با کیفیت بالاتر و با عیوب بسیار کم می شود.

سطوح بالاتر دقت لیزر

برش لیزری CNC قابلیت برش بسیار دقیق را دارد. برش های لیزری ظریف ترین و کوچک ترین طرح های ممکن  را با کم ترین تلورانس برش می دهد. اگر پروژه شما به برش های پیچیده نیاز دارد، برش های لیزری راه حل مناسبی هستند. دستگاه های برش لیزر، لبه های تیز و تمیز ایجاد می کنند. همچنین کمترین سوزش وجود دارد زیرا لیزر به جای بریدن مواد را ذوب می کند. دقت لیزر آن را برای برش ورق فلزی که نیاز به برش دقیق و دقیق دارد، ایده آل می کند.

کلام آخر

برش لیزری CNC قابلیت های عالی را برای پروژه های برش فلزات مورد نظر شما فراهم می کند. اتوماسیون و تعمیر و نگهداری کم مورد نیاز دسنگاه لیزر،  اجازه می دهد تا لیزرکاری در زمان کوتاه مدت انجام شود. لیزرها همچنین بسیار دقیق هستند و سطوحی از دقت را که با روش‌های دیگر در دسترس نیست امکان پذیر می‌سازند. نتیجه، برشی با کیفیت بالا و هزینه کم و زمان سریع است. چه چیزی بهتر از این؟

آیا به برش لیزری فلزات نیاز دارید؟

در این صورت به متخصصان شرکت پرسناژ لیزر برای برش ورق های فلزی نیاز دارید. شرکت پرسناژ لیزر برش لیزری را برای ساخت فلزات جعت استفاده در بسیاری از صنایع از جمله بخش های دفاعی، لوازم تزئینی ، خودروسازی، قطعه سازی، بدلیجات، تبلیغات، معرق و صنعتی ارائه می دهد. این شرکت خدمات لیزری زیر را ارائه می دهد:

برش لیزری انواع فلزات نظیر استیل بگیر، استیل نگیر، آلومینیوم، آهن، برنج، مس، برنز و ... .

 • پرداخت و پولیش ورق های فلزی برش خورده توسط لیزر
 • مونتاژ ورق های فلزی برش خورده توسط لیزر
 • حکاکی لیزری فلزات

شرکت پرسناژ لیزر با سابقه 29 ساله خود در رشد پایدار سالانه و دستگاه های به روز لیزر صنعتی خود افتخار می کند. اگر به خدمات برش لیزری فلزات و حکاکی لیزری فلزات نیاز دارید، برای برآورد هزینه به صورت رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید!

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران
امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 5از 5 (از 51رای)
به این صفحه امتیاز دهید

امتیاز کاربران