لطفا منتظر بمانید

چگونه نوشته را در نرم افزار کورل دراو به صورت برداری (وکتور) در آوریم

13 بهمن ، 1400
شرکت بین المللی پرسناژ
0 کامنت

در این آموزش نحوه برداری کردن متن را با استفاده از نرم افزار CorelDraw برای استفاده دستگاه حکاکی لیزری آموزش می دهیم. دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است بخواهید متن را برداری کنید که شامل موارد زیر می باشد:

  • ثابت نگه داشتن وضوح متن با افزایش سایز نوشته.
  • تغییر شکل ظاهری فونت.
  • امکان متصل کردن حروف به یکدیگر.
  • ایجاد شابلون سریع از فونت‌های در دسترس. 

در این آموزش به اصول وکتورسازی متن در نرم افزار کورل دراو در پرسناژ می پردازیم.

متن در سند جدید

متن در سند جدید

اولین مرحله باز کردن نرم افزار CorelDraw است، در اینجا ما از CorelDraw X7 استفاده کرده ایم. هنگامی که یک صفحه جدید ایجاد کردید، مانند تصویر بالا، نوشته ای را در صفحه ایجاد شده تایپ کنید.

تبدیل نوشته به خط

تبدیل نوشته به خط

گام بعدی این است که روی نوشته ای که تایپ داده‌ایم کلیک راست کرده و روی گزینه Convert to Curves «تبدیل به منحنی» کلیک کنید یا از میانبر «CTRL + Q» استفاده نمایید.

نکته: هنگامی که متن به منحنی تبدیل می شود، دیگر نمی توانید متن را ویرایش کنید. در نظر داشته باشید، در صورت نیاز به ویرایش متن، قبل از بردار کردن نوشته، ادیت را انجام دهید.

وکتور متن ویرایش شدهوکتور متن ویرایش شده

اکنون که نوشته به فرمت برداری تبدیل شده است، می توانید آن را مانند هر طرح برداری دیگری در کورل دراو، ویرایش کنید. در اینجا مشاهده می کنید که گره‌های نوشته با دوبار کلیک کردن روی آن با ابزار اشاره گر ویرایش شده است. یا می توانید از نوار ابزار، بر روی Shape tool کلیک کرده و روی نوشته کلیک کنید. همچنین یک میانبر برای این ویژگی وجود دارد که می توانید با فشار دادن "F10" ابزار Shape را فعال کنید.

برداری کردن فونت ها

برداری کردن فونت ها 

در اینجا می توانید ببینید که فونت تغییر کرده و یک طرح کلی از متن ایجاد شده است.

جدا کردن خطوط از هم

جدا کردن خطوط از هم

در تصویر بالا می بینید که خطوط از هم جدا شده اند، بنابراین می توان سایز و موقعیت حروف را جداگانه ویرایش کرد. این کار را می توان با کلیک راست روی متن برداری و کلیک کردن بر روی "Break Curve Apart" یا با فشار دادن  کلیدهای"CTRL + K" انجام داد. 

در تصویر بالا حروف طوری در کنار هم قرار داده شده است که روی هم قرار بگیرند که برای ساخت کلمات با حروف متصل مفید است ... در مرحله بعدی حروف را طوری اصلاح می کنیم تا نریزند.

پاک کردن

پاک کردن 

همانطور که می بینید، اکنون پیوندهای بین حروف حذف شده است، بنابراین کل تصویر، یک خط کامل است. این کار با استفاده از ابزار Virtual Segment Delete انجام داده شده است.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران
امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 5از 5 (از 51رای)
به این صفحه امتیاز دهید

امتیاز کاربران