لطفا منتظر بمانید

چاپ و حکاکی لیزری بارکد روی فلز

24 خرداد ، 1401
شرکت بین المللی پرسناژ
0 کامنت

برای هر محصول، یک بارکد منحصر به آن محصول وجود دارد که به ذخیره اطلاعات مربوط به آن کمک می کند. این اطلاعات، جزئیاتی را در مورد این که محصول از کجا آمده و چه زمانی تولید شده است، ارائه می دهد. بارکدها فرآیند ردیابی موجودی را برای شرکت ها بی نهایت آسان کرده اند.

دیگر صاحبان کالا ها مجبور نیستند شماره سریال محصول را به صورت دستی یادداشت کنند، همانطور که می توانید تصور کنید، کار بسیار زمان بری بوده است. در این مقاله با ما در شرکت پرسناژ همراه باشید تا شما عزیزان را با چاپ و حکاکی لیزری بارکد روی فلز بیشتر آشنا کنیم.

هر برنامه کد با جمع‌آوری اطلاعات از پایگاه داده مرکزی، که اغلب شامل مبدا و سایر داده‌های تولیدی است، و سپس اعمال آن داده‌ها بر روی یک شی، شروع می‌شود. استفاده از کد معمولاً به یکی از دو روش انجام می شود:

  1. با اعمال کد روی یک بسته یا برچسب، معمولاً با استفاده از روش‌های چاپ جوهرافشان یا حرارتی
  2. یا با علامت گذاری دائمی کد به طور مستقیم روی یک قطعه از طریق روش های علامت گذاری مستقیم قطعه (DPM) مانند پین نقطه ای، علامتگذاری شیمیایی یا مارک لیزری.

چاپ و حکاکی لیزری بارکد روی فلزچاپ و حکاکی لیزری بارکد روی فلز

حکاکی لیزری قابلیت حکاکی روی مواد مختلف به ویژه فلزات دارد. بارکد، شماره سریال و لوگوی خود را با دستگاه لیزر، حکاکی لیزری کنید. دستگاه های لیزر فایبر به طور مستقیم هر نوع از فلز از جمله استیل، فولاد، برنج، تیتانیوم، آلومینیوم و فلزات دیگر را حکاکی یا علامت گذاری می کنند و به شما این امکان را می دهند که انواع مختلفی از علامت ها را در کمترین زمان ایجاد کنید.

برای بسیاری از کاربردها، مانند دستگاه های پزشکی، قطعات خودرو، الکترونیک، صنعت نفت، هوافضا و سایر کالاهای بادوام که قابلیت ردیابی مهم است، روش‌های DPM جایگزین مناسب و بادوام تری نسبت به روش‌های چاپ ارائه می‌دهند.

دستگاه لیزر حکاکی فایبر، انتخاب ایده آلی برای حکاکی بارکد با طرح های ساده یا طرح های پیچیده و پر جزییات می باشد. فرآیند نصب دستگاه لیزر حکاکی فایبر آسان است و قابلیت های حکاکی دقیق برای حکاکی بارکد دارد.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

مزایای حکاکی لیزری فلزات

چرا باید لیزر حکاکی را انتخاب کنیم؟

دستگاه حکاکی لیزری چگونه کار می کند؟

دستگاه لیزر حکاکی همه کاره است

دلیل اصلی که دستگاه های حکاکی لیزری برای تولیدکنندگان مورد استفاده قرار گرفته اند، تطبیق پذیری دستگاه های علامت گذاری لیزری است. از آنجا که ممکن است قطعات یا محصولات با مواد مختلفی برچسب گذاری شوند، لیزرها این قابلیت را دارند که تقریباً هر سطحی را که ممکن است به عنوان برچسب بارکد مورد استفاده قرار گیرد علامت گذاری کنند، از جمله:

  • استیل
  • برنج،
  • تیتانیوم
  • آلومینیوم

دستگاه های لیزر علاوه بر این که می‌توانند انواع متریال را حکاکی و علامت‌گذاری کنند، می‌توانند سطوح منحنی را نیز علامت‌گذاری کنند و می‌توان آن‌ها را به گونه‌ای سفارشی کرد که بزرگ‌ترین تا کوچک‌ترین قسمت‌ها را با جزئیات پیچیده مشخص کنند. سایر دستگاه‌های علامت‌گذاری مانند پرینتر ها یا قلم‌های نقطه‌ای قادر به علامت‌گذاری قسمت‌های منحصربه‌فرد در عین حفظ سطح کنتراست با کیفیت نیستند.

نحوه چاپ و حکاکی لیزری بارکد روی فلزنحوه چاپ و حکاکی لیزری بارکد روی فلز

حک لیزری بادوام است

قطعه و بارکد حک شده می بایست در برابر محیط های خشن مقاومت کنند. علامت‌های بارکد حکاکی شده باید برای کل چرخه عمرشان خوانا باشند که به معنای مقاومت در برابر قرار گرفتن مکرر در معرض مواد شیمیایی، فضای باز و دمای تا 1200 درجه فارنهایت است. در این شرایط، اکثر بارکدهای علامت گذاری با دستگاه های دیگر حذف می شوند اما بارکدهای حکاکی شده لیزری در برابر این شرایط مقاوم و بادوام هستند.

حک لیزری کیفیت بالایی دارد

بارکدهای علامت گذاری شده لیزری را می توان به سرعت توسط دستگاه بارکد خوان اسکن کرد. کیفیت بالای حک لیزری باعث افزایش بهره وری بیشتر در بسیاری از صنایع می شود.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران
امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 3/5از 5 (از 52رای)
به این صفحه امتیاز دهید

امتیاز کاربران