لطفا منتظر بمانید

َآشنایی با لیزرهای پرقدرت CO2

24 مرداد ، 1401
شرکت بین المللی پرسناژ
0 کامنت

در ساخت لیزرهای پرقدرت CO2 جریان محوری در Rofin-Sinar، هدف ما ساده نگه داشتن طراحی تشدید کننده با تعداد کم آینه و اپتیک و دستیابی به پلاریزاسیون 45 درجه (از طریق ساخت رزوناتور ثبت شده) بود. تشدید کننده از نظر نوری پایدار است و در نتیجه تلفات پراش (تا 20 کیلووات) وجود ندارد.

در این گزارش که توسط کارشناسان ما در پرسوناژ تهیه شده، شما عزیزان را با لیزرهای پر قدرت CO2 بیشتر آشنا می کنیم. با ما همراه باشید.

لیزرهای CO2 جریان محوری سریع با توان خروجی پرتو از چند صد وات تا بیش از 20 کیلو وات امکان پذیر است. یکی از ویژگی های معمول تقریباً تمام لیزرهای جریان محوری سریع، جداسازی واحد کنترل و سر لیزر است که دومی شامل اجزای لازم برای تولید پرتو، گردش گاز و خنک کننده است.

در اولین لیزرهای CO2، مخلوط گاز در یک لوله تخلیه محصور شد. علیرغم خنک سازی کارآمد دیواره لوله خارجی، تنها حدود 50 وات توان پرتو در هر متر طول لوله می تواند تولید شود. این مانع از ساخت لیزرهای فشرده با توان بالا شد.

آشنایی با لیزرهای پرقدرت CO2آشنایی با لیزرهای پرقدرت CO2

در مقایسه با لیزرهای جریان سریع مدرن، لیزر اسلب بسیار فشرده است. در این لیزرها که با توان های 1 تا 8 کیلووات موجود هستند، تخلیه گاز RF بین دو الکترود مسی با سطح وسیع صورت می گیرد. شکاف کوچک بین الکترودها اجازه می دهد تا حداکثر اتلاف گرما از حفره تخلیه از طریق الکترودهای خنک شده با آب ایجاد شود و چگالی توان نسبتاً بالایی ایجاد می کند.

تشدید کننده ناپایدار از آینه های استوانه ای استفاده می کند و پرتویی با قابلیت فوکوس بالا تولید می کند. در اجزای شکل دهنده پرتوی بازتابنده، خنک شونده با آب، یک پرتو مستطیل شکل به یک پرتو متقارن دورانی با کیفیت پرتو K> 0.9 تبدیل می شود.

یکی دیگر از مزایای قابل توجه این لیزر مصرف ناچیز گاز است. برخلاف لیزرهای گازی جریان، گاز لیزر تازه فقط در فواصل زمانی معینی باید اضافه شود. یک سیلندر کوچک 10 لیتری حاوی مخلوط گاز در سر لیزر قرار دارد و بیش از یک سال دوام می آورد و نیاز به منبع گاز خارجی و تدارکات برای تبادل دائم سیلندرها را از بین می برد.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

تیوب لیزر co2

انواع دستگاه لیزر co2

ادغام آسان تر

هد لیزری کوچکتر ادغام با ماشین های پردازش را ساده می کند و سیستم هایی با سر متحرک را ممکن می کند. برای دروازه های بزرگ، همانطور که در ساخت کشتی یا کارخانه یافت می شود، بهترین کیفیت پرتو را می توان در کل منطقه کار تضمین کرد. این امر در کاربردهای برش اهمیت ویژه ای دارد. مزایای اصلی این فناوری عبارتند از:

  • ساختار بسیار فشرده و تقریباً بدون سایش.
  • کیفیت پرتو بالا؛
  • بدون نیاز به مبدل حرارتی گاز؛
  • تلفات نوری کم؛
  • پایداری حرارتی بسیار بالا؛
  • مصرف کم گاز و عدم نیاز به سیلندر گاز خارجی؛
  • بدون جریان گاز و در نتیجه بدون آلودگی اپتیک تشدید کننده و نگهداری کم

نحوه عملکرد لیزرهای پرقدرت CO2نحوه عملکرد لیزرهای پرقدرت CO2

لیزرهای دال CO2 مهر و موم شده دقیقاً بر اساس همین فناوری هستند. همه آنها به سختی مهر و موم شده اند، که منجر به طول عمر بین تعویض گاز بیش از 20000 ساعت عملیاتی می شود. چنین لیزرهایی عمدتاً برای برش منسوجات، شیشه و سرامیک در محدوده توان خروجی 25 تا 600 وات استفاده می شود.

طیف گسترده ای از فناوری ها و سیستم های لیزر راه حل هایی را برای تعداد زیادی از وظایف تولید صنعتی ارائه می دهند. این پیچیدگی، همراه با آگاهی از مزایا و معایب همه راه‌حل‌ها، مبنایی را برای پیکربندی راه‌حل بهینه برای هر برنامه خاص فراهم می‌کند.

اولین مورد باید معیارهای فنی باشد که برای کیفیت تولید و بهره وری مورد نیاز مهم است. سپس سیستم های فنی مناسب را می توان بر اساس معیارهای اقتصادی ارزیابی کرد تا سیستم لیزری بهینه برای کاربرد را پیدا کند. با این ارزیابی، یک شرکت می تواند جدا از اجرای محصول و نوآوری های تولیدی مورد نظر، هزینه های سرمایه گذاری، عملیاتی و خدماتی را کاهش دهد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران
امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 3/3از 5 (از 53رای)
به این صفحه امتیاز دهید

امتیاز کاربران