لطفا منتظر بمانید

اولین سایت لیزر دانش آموزی خوزستان افتتاح شد

19 تیر ، 1395
شرکت بین المللی پرسناژ
0 کامنت
قاسم رضایی راد مدیر پژوهش سرای غدیر آموزش و پرورش ناحیه دو اهواز در حاشیه افتتاحیه نخستین سایت لیزر دانش آموزی خوزستان در پاسخ به خبرنگاران گفت: پژوهش سرای غدیر آموزش و پرورش ناحیه دو اهواز از سال ۸۶ کار خود را شروع کرده و دارای امکانات متنوع کارگاهی و آزمایشگاهی است که با کمک آموزش های ارائه شده در این مکان موفقیت های بسیار خوبی را در سطح کشور کسب کردیم.
وی افزود: از افتخارات پاییز سال گذشته ما کسب مقام اول در مسابقات کشوری قرارگاه خاتم الانبیاء اصفهان توسط تیم هوافضای پژوهش سرا بود. همچنین در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ مقام دوم را در بین ۵۰۰ پژوهش سرای کشور کسب کردیم.
مدیر پژوهش سرای غدیر آموزش و پرورش ناحیه دو اهواز در ارتباط با تعداد دانش آموزان عضو پژوهش سرا گفت: در این مکان آموزش برای مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می شود و جمعا بیش از یک هزار دانش آموز به طور فعال و پیوسته حضور دارند.
رضایی راد افزود: آموزش و پرورش ناحیه دو اهواز بیش از ۷۰ هزار دانش آموز دارد ولی یک هزار عضو پژوهش سرا هم گلچین هستند و هم اینکه توانایی ارائه خدمات به نفرات بیشتر را در فضای موجود نداریم چون با تمام ظرفیت کار می کنیم.
وی با بیان این که رشته های فیزیک، شیمی، هوافضا، رباتیک، نجوم، زیست شناسی و به تازگی لیزر و نویسندگی از جمله رشته های موجود در پژوهش سرای غدیر است، افزود: امروزه علوم نوین بازارکار خوبی در سطح جهان پیدا کرده و لیزر هم از آن جمله کارهایی است که در زمینه های مختلف از جمله پزشکی و نظامی مورد استفاده قرار می گیرد.
رضایی راد عنوان کرد: از زمان دانش آموزی اقدام به ارائه آموزش لیزر کردیم و بیش از ۵۰۰ میلیون ریال برای افتتاح این سایت هزینه شده که از محل اعتبارات کمک های مردمی بوده است.
وی یادآور شد: دانش آموزان برای عضویت در پژوهش سرا باید از سال سوم یا چهارم ابتدایی آزمون ورودی بدهند و بعد از پذیرفته شدن در مصاحبه، چهار سال دروس آزمایشگاهی و کارگاه های آموزشی مختلفی را می گذرانند تا به جایی می رسند که علوم نوین مانند لیزر را به آنها آموزش بدهیم.
مدیر پژوهش سرای غدیر آموزش و پرورش ناحیه دو اهواز با اشاره به اینکه بیش از ۱۰۰ دانش آموز از دوره متوسطه به ترم ۹ رسیده اند، اضافه کرد: این دانش آموزان ترم ۹ پژوهش سرا را گذرانده اند و به حدی از توانمندی رسیدند که امکانات ساده و آموزشگاهی جوابگوی آنها نیست و باید به سطح فناوری های نوین دست پیدا کنند.
رضایی راد تأکید کرد: به صورت نرم افزاری و سخت افزاری کاملا از دانش آموزان عضو حمایت می کنیم و از هیچ کمک و راهنمایی برای آنها دریغ نمیکنیم. در حقیقت هم در هزینه ها و هم در آموزش ها با دانش آموزان عضو همکاری داریم.
وی در پایان گفت: چشم انداز اصلی فعالیت های پژوهش سرا، پرورش دانش آموزان کارآفرین است و دانش آموزان عضو قطعا در آینده به جای جویا شغل بودن، خود اشتغال‌زا خواهند بود.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران
به این صفحه امتیاز دهید

امتیاز کاربران