لطفا منتظر بمانید

فعالیت سه شرکت دانش بنیان در عرصه صنعت لیزر

19 تیر ، 1395
شرکت بین المللی پرسناژ
0 کامنت
دبیر ستاد توسعه فناوری‌های لیزر، فتونیک و ساختارهای میکرونی معاونت علمی گفت: در حال حاضر سه شرکت دانش بنیان فعالیت هایی حرفه‌ای و کاربردی در زمینه لیزر و فتونیک دارند.محمدصادق ذبیحی، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های لیزر، فتونیک و ساختارهای میکرونی معاونت علمی فناوری با اشاره به گسترش فناوری‌های عرصه لیزر و اپتیک افزود: حمایت و کمک به رشد شرکت های دانش بنیان فعال در زمینه لیزر موجبات پیشرفت در زمینه های علمی و صنعت، اقتصاد و علم پزشکی را فراهم میکند.
وی ادامه داد: در حال حاضر سه شرکت دانش بنیان هستند که به طور تخصصی فعال در زمینه لیزر هستند و این ستاد به منظور ایجاد انگیزه در سایر شرکت ها برای فعالیت در این حوزه آماده ارائه هرگونه کمک فکری و ایده‌ای به آنها است.
دبیر ستاد توسعه فناوری‌های لیزر، فتونیک و ساختارهای میکرونی معاونت علمی در خصوص زمینه فعالیت شرکت‌های لیزر پزشکی و صنعتی گفت: شرکت‌های دیگری هم ممکن است در زمینه لیزر در ایران فعالیت کنند اما اکثراً جذب کاربردهای لیزر شده و منابع را دنبال نکرده‌اند.
ذبیحی خاطرنشان کرد: کمتر شرکتی در بخش فرآوری مواد وارد شده و شرکت دانش بنیانی که در حوزه فرآوری مواد فعالیت می‌کند می‌تواند در بسیاری زمینه‌ها کمک کند تا لیزر را برای کاربردی معین و مورد نظر هر صنعت با مشخصات، توان و مدل خاص به کار ببریم.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران
به این صفحه امتیاز دهید

امتیاز کاربران