لطفا منتظر بمانید

حکاکی لیزری تابلو

حکاکی لیزری تابلو

حکاکی لیزری تابلو | قیمت تابلو برش لیزر
امکان حکاکی آرم، نوشته، طرح و بر روی تابلوهای فلزی با دستگاه های لیزری بر روی تابلو وجود دارد که کاربرد زیادی در اماکن اداری، نمایشگاهی و ... جهت اطلاع رسانی دارد.

کاربرد حکاکی لیزری تابلو

امروزه شرکت ها و بنگاه های تبلیغاتی و دکوراسیون داخلی بیش از پیش پی به مزایای استفاده از تکنولوژی لیزر در کسب و کارشان برده اند. این مراکز با استفاده از لیزر و توانایی فوق‌العاده آن در تولید انواع تابلو توانسته‌اند خطوط تولید را روز به روز گسترش داده و فراتر از محدودیت ها عمل نمایند. تابلو لیزری که با استفاده از تکنولوژی لیزر برش و حکاکی می شوند، عموما از جنس پلکسی گلاس بوده و کاربرد فراوانی در اماکن عمومی (مغازه، اداره، نمایشگاه و ...) دارند. امروزه شاهد تغییرات بسیاری در ساخت این گونه تابلوها می باشیم که به کمک دستگاه لیزر حاصل شده است.

حکاکی لیزری تابلو با اجناس مختلف

لیزر توانایی برش و حکاکی انواع مختلفی از مواد اولیه را دارد. موادی از قبیل اکریلیک، چوب، پلاستیک، فوم، فلز، سنگ مرمر و ... به راحتی با لیزر برش خورده و امکان حک طرح های مختلف را دارند. در واقع با کمک این فناوری، محدودیتی برای ایجاد طرح های ظریف و پیچیده بر روی مواد مختلف  وجود نخواهد داشت. همانطور که اشاره شد، تابلوها کاربرد فراوانی در اماکن اداری، نمایشگاهی، تابلوهای راهنما جهت اطلاع رسانی طبقات و عناوین (مدیریت، قسمت فروش، واحد بازاریابی و ...) دارند.

تابلو لیزری با صفحات پلاستیکی یا اکرلیکی

صفحات پلاستیکی یا اکرلیکی از جمله مواد متداول برای ساخت انواع تابلوهای راهنما یا تبلیغاتی به شمار می روند. این صفحات دولایه بوده که لایه رویی در رنگ های مختلف موجود می باشند. این لایه نازک بر روی لایه زیرین که رنگی متضاد با سطح رویی داشته لمینت شده و از طریق تاباندن اشعه لیزر به راحتی برداشته می شود. لیزر در نهایت دقت و ظرافت طرح و شکل های متنوع و بی نظیری را بر روی این صفحات ایجاد می کند. از آن جا که لایه رویی با سرعت بالا برداشته می‌شود، هیچ گونه گرد و غباری بر جا نمانده و در نتیجه به کمترین عملیات تمیزکاری نیاز خواهد بود. بعد از برداشته شدن این لایه توسط لیزر، لایه زیرین یا هسته به نمایش در می آید. ضخامت لایه زیرین  می‌تواند بین 0.1 و 3.2 میلیمتر باشد. این لایه از جنس اکریلیک بوده که انعطاف‌پذیری بالایی داشته و ماده ای مناسب برای حکاکی لیزری می باشد. لایه ای که بعد از حک لیزری به جا می‌ماند یک لایه ظریف، صاف و صیقلی خواهد بود. ویژگی های اکریلیک از جمله پایداری در مقابل اشعه UV موجب شده تا این مواد یکی از بهترین انتخاب‌ها برای ساخت انواع تابلو باشند. 
همانطور که اشاره شد، موادی از قبیل چوب و فلز نیز مناسب حکاکی با لیزر فلزات و تولید تابلو می باشند. امروزه از این مواد برای ساخت تابلوهای تزیینی، تبلیغاتی یا راهنما استفاده می‌شود. در واقع یکی از مزایای کار با لیزر برش و حکاکی انواع مواد و ایجاد طرح های بی نظیر در کمترین زمان ممکن می‌باشد.

ساخت تابلوهای تبلیغاتی در گذر زمان

در گذشته با استفاده از روش های دستی و مکانیکی که نیازمند صرف وقت زیادی بودند، تابلوهایی از مواد مختلف ساخته می شد. اما امروزه با استفاده از دستگاه لیزر به سهولت می توان هر طرحی را بدون نیاز به کشیدن روی کاغذ و یا نیروی دست بر روی مواد مختلف ایجاد کرد. به عبارتی، یکی از مزیت های لیزر را می توان عدم نیاز به برنامه ریزی و یا یادگیری نرم افزارهای خاص برای ایجاد برش و حک بر روی مواد دانست. با استفاده از یک نرم افزار گرفیکی، طرح مورد نظرتان را رسم کرده و برای اجرا به دستگاه لیزر بفرستید. طرح فرستاده شده در نهایت دقت و با سرعت بالا بر روی ماده مورد نظرتان ایجاد خواهد شد. علاوه بر این، دستگاه لیزر به عنوان کاتر پلاتر نیز عمل کرده و نیازی به خریداری آن نخواهد بود.

موارد استفاده از لیزر در تابلوسازی

با این تکنولوژی قادر خواهید بود تا محصولات و طرح های جدید و بی شماری را به مشتری ها ارایه دهید. تولید تابلوهای یادبود و هدیه برای کمپانی ها، تابلوهای تبلیغاتی و تابلوهای تزیینی مثال هایی از این موارد هستند که در زیر آورده شده اند:


  • حکاکی لیزر نوشته یا آرم بر روی تابلو
  • حکاکی طرح های هنری بر روی تابلو
  • حکاکی تابلو های یادگاری
نظرات و امتیاز کاربران
امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 1از 5 (از 51رای)
به این صفحه امتیاز دهید

امتیاز کاربران