لطفا منتظر بمانید

حکاکی لیزری چوب

حکاکی لیزری چوب

حکاکی لیزری چوب | خدمات لیزر روی چوب با طرح های مختلف حکاکی
حکاکی لیزری چوب | ارائه خدمات لیزر چوب و بهترین طرح های لیزری متنوع مانند اسم و عکس روی چوب به وسیله دستگاه حکاکی لیزری با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت در پرسناژ.

خدمات لیزر چوب

تکنولوژی لیزر توانایی تبدیل انواع مواد خام را به محصولاتی خاص و ویژه دارد. به همین دلیل است که امروزه شاهد استقبال صنعتگران از این تکنولوژی می‌باشیم. لیزر در کمترین زمان و با دقتی فراوان طرح ها و شکل هایی ویژه را پدید می آورد. دستگاه لیزر در سال های اخیر برای برش و حک انواع چوب و حکاکی روی چوب مورد استفاده قرار گرفته و موجب تحول این صنعت گشسته است. صنعتگران و طراحان به راحتی می توانند طرح ها و محصولاتی هنری و جذاب را تولید کرده و کسب و کارشان را توسعه بخشند. در حال حاضر می‌توان پیچیده‌ترین طرح‌ها را بر روی انواع چوب حک کرده و یا برش زد. پیش از این، با استفاده از روش‌های سنتی و مکانیکی تولید این گونه محصولات با دشواری بسیار همراه بوده و فعالیتی زمان بر به شمار می‌رفت. در برخی موارد نیز محصول نهایی کیفیت بالایی نداشت. لیزر این امکان را در اختیار افراد گذاشته تا با شخصی سازی و تولید طرح های متنوع، محصولاتی مختص به خود داشته باشند. محصولاتی جدید، نوآورانه و زیبا به سادگی بوک مارک‌ها یا به پیچیدگی انواع مبلمان چوبی به راحتی قابل ساخت هستند.

دستگاه های حکاکی لیزری روی چوب

در حال حاضر در بسیاری از کشورهای دنیا برای حکاکی تصاویر روی چوب، ساخت قاب های تزیینی، ساخت فریم های چوبی تزیینی و سایر موارد از دستگاه های حکاکی لیزری استفاده می شود. برای تزیین درب ها، میزها و بوفه های چوبی نیز می توان از روش حکاکی لیزری استفاده نمود.  این فناوری اجازه اجرای طرح و الگوهای پیچیده، متون و عکس را بر روی چوب می دهد. به عبارتی طرح هایی که در حالت عادی برای اجرا با مشکل روبرو هستند، با دستگاه لیزر به راحتی قابل اجرا هستند. یک طراح با استفاده از لیزر قادر خواهد بود تا هر محصولی از جمله جلد یک کتاب، هدایای تبلیغاتی و یادبود، کارهای هنری و تزیینی و ... را به راحتی و در کمترین زمان تولید کند. با ساخت محصولات سفارشی و شخصی سازی شده، درهای جدیدی از کسب و کار و درآمدزایی به روی صنعتگران باز شده است. 
اشعه لیزر به صورت متمرکز به مواد تابیده و با بالا بردن حرارت آن در نقاط مشخص موجب تبخیر ماده می‌شود. نتیجه این عمل ایجاد برش و حک با دقت و ظرافت بالا بوده که با هیچ روش سنتی و مکانیکی قابل اجرا نخواهد بود. نتیجه نهایی کار  با لیزر محصولی صاف و زیبا خواهد بود. در ضمن در هنگام کار با لیزر زباله و خاک اره تولید نشده در نتیجه عملیات تمیزکاری به حداقل می‌رسد. همچنین از آن جایی که اشعه لیزر به صورت مستقیم با ماده تماس برقرار نمی‌کند، محصول نهایی بر خلاف زمانی که از چاقو، اره و سمباده استفاده می شود صاف و بی نقص خواهد بود. 
تقریبا هر نوع چوب را می توان با دستگاه لیزر برش زده یا حکاکی کرد. برای برش و حک چوب های نرم نظیر کاج نیاز به دستگاه لیزر با قدرت کم می‌باشد. اما برای کار بر روی چوب هایی نظیر گردو، افرا، توس و ... نیاز به قدرت بیشتری خواهد بود.

ویژگی‌های حکاکی لیزری چوب

نکات مهم برای برش و حکاکی لیزری چوب

آیا چوب در هنگام حکاکی لیزری دچار سوختگی می‌شود؟

بله، در واقع این فرایند از طریق تصعید مواد انجام می‌شود. آن چه باید بدانید این است که این فرایند در خیلی موارد برای ایجاد طرح های مختلف بر روی چوب مطلوب و ضروری به نظر می رسد. متمرکز بودن اشعه، انتخاب درست پارامترهای دستگاه لیزر، استفاده از عدسی های مناسب همگی بر روی کیفیت نهایی محصول تأثیرگذار خواهند بود.

آیا می‌توان هر نوع چوبی را با لیزر پردازش کرد؟

از آن جا که چوب یک ماده طبیعی می‌باشد، هنگام کار با لیزر باید پارامترهایی نظیر چگالی و وجود ماده ای مانند رزین را در نظر گرفت. همانطور که پیش تر اشاره شد، برش و حکاکی لیزری چوب های نرمی چون کاج و حنا نیاز به قدرت کمتری نسبت به چوب گردو، افرا و ...  دارند.

 آیا حکاکی لیزری چوب همیشه تیره می‌شود؟

حکاکی لیزری قهوه‌ای رنگ به خوبی برای همگان آشناست. اما با ایجاد تنظیمات مناسب می‌توان بر روی چوب هایی که لاک الکلی دارند حک روشن ایجاد کرد. برای این منظور ما قدرت پایین و سرعت بالا را توصیه می نماییم. 

چگونه می‌توان یک طرح منحصرا تیره بر روی چوب ایجاد کرد؟

با کم کردن فاصله تابش لیزر – حدود 0.5 تا 2 میلیمتر- نقطه تحت تأثیر لیزر بزرگتر شده و حکاکی تیره و با جزییات کمتر ایجاد خواهد شد. 

کاربرد لیزر در صنعت چوب

  • حکاکی و تزئین کابینت های چوبی یا ام دی اف تزئین شده. با دستگاه های لیزر می توان، انواع طرح های تزئینی را بر روی اجزای کابینت حکاکی نمود. این طرح ها زیبایی کابینت های چوبی یا MDF را بسیار بیشتر می کند.
  • حکاکی قاب عکس ام دی اف یا چوب. به خاطر قابلیت حکاکی لیزر دستگاه های حکاکی لیزر، می توان با این دستگاه ها به تولید انبوه قاب های گران قیمت چوب یا ام دی اف پرداخت. علاوه بر این، با این دستگاه ها می توان انواع قاب را به سفارش مشتریان حکاکی و آماده نمود.
  • حکاکی درب چوبی تزئینی. با دستگاه های لیزری می توان طرح های مختلف یا حتی انواع عکس را بر روی چوب حکاکی نمود. با این وصف می توان قاب هایی را که در میانه درب های چوبی تعبیه می شود با طرح های زیبا حکاکی نمود.
  • حکاکی آرم سازنده مصنوعات چوبی روی محصول. تولیدکنندگان مصنوعات چوبی می توانند آرم خود را با لیزر بر روی محصولات چوبی حکاکی کنند. با این روش، آن ها می توانند نام شرکت یا کارگاه خود را به صورت زیبایی تبلیغ کنند.
  • حکاکی محصولات تزئینی چوبی. با لیزر می توان مجموعه بسیار متنوعی از کالاهای تزئیناتی یا سوغاتی را تهیه کرد.
خدمات مرتبط با حکاکی لیزری غیر فلزات
نظرات و امتیاز کاربران
امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 4/4از 5 (از 59رای)
به این صفحه امتیاز دهید

امتیاز کاربران